Як зберігати моркву в зиму. Як заморозити морква на зиму.

Морква є джерелом безлічі вітамінів і активно використовується при приготуванні різних страв. Якщо є можливість не купувати даний коренеплід в магазині, а заготовити самостійно, необхідно знати, як зберігати моркву взимку.
Інструкція
1
Існує декілька способів зберігання моркви, як в цілому вигляді, так і в переробленому. Перед тим як визначитися зі способом зберігання, потрібно підготувати до нього моркву. Зберігатися тривалий час можуть тільки неушкоджені і здорові коренеплоди. Мити морква перед укладанням в льох не слід.
2
Організуйте зберігання моркви при температурі від 0 до 1 градуса. Ящики для моркви засипаються піском. Він запобігає моркву від передчасного в'янення, а також убезпечує її від гниття і хвороб. Пісок повинен бути досить вологим. Перевірити вологість можна, стиснувши в руці жменю піщинок. Після цього вони візьмуть надану форму, не розсипаючись. На дно ящика насипається пісок, на нього викладається шар моркви, знову засипається піском і так по всій висоті ящика. В цілях економії місця ящики зручніше ставити один на одного.
3
Менш зручний спосіб збереження моркви називається «глінованіе». Для нього глина розлучається у воді до консистенції сметани, після чого вся морква поміщається в ємність з цим складом. Потім коренеплоди укладаються в ящики, що мають отвори для вентиляції, і там на них створюється захисний шар з висихаючої глини. Подібне тонке покриття запобігає висихання і захищає від хвороб. Перед вживанням досить змити глину з моркви і використовувати коренеплід за призначенням.
Зверніть увагу
Одна з причин поширення гнилі по коренеплодам - перепади температур в сховище. Тому деякі садівники рекомендують складати морква в льох вже після того, як температура в ньому знизиться до тієї, при якій морква буде зберігатися.
Корисна порада
Якщо в будинку є великий холодильник і морозильна камера, а кількість моркви не надто велике, проблему того, як зберігати моркву взимку, можна вирішити дуже просто. Досить одного разу затратити кілька годин на те, щоб очистити і порізати моркву на дрібні шматочки, після чого розфасувати її по пакетах і заморозити в холодильнику. У такому вигляді вона може зберігатися аж до наступного сезону і успішно використовуватися для будь-яких страв.