Як виростити хороший урожай.

Щоб виростити хороший урожай, ще з осені слід подбати про належний стан ґрунту. Важливо все: прибирання від рослинних залишків попереднього врожаю, перекопування на глибину штиря лопати, поліпшення дренажних властивостей.
Вам знадобиться
  • лопата, граблі, вапно, органічні та мінеральні добрива
Інструкція
1
Перекопайте восени все грядки, пристовбурні круги навколо плодових дерев і кущів. Особливо уважно поставтеся до залишків коренів багаторічних рослин. Інакше вони навесні швидко рушать в зростання. Вносьте мінеральні добрива - калій і суперфосфат. Пропорції залежать від виду городніх культур. Азот з осінньою перекопкой вносити безглуздо.
2
Створіть з осені оптимальну структуру ґрунту. Якщо грунт на ділянці піщана - внесіть глину, Переміщених з торф'яником. Зашпаровуйте таким чином, щоб суміш з'єднувалася з основною грунтом без утворення грудок. Чим ретельніше все зробите, тим кращий урожай виростите на наступний рік. Під плодові дерева і кущі внесіть перепрілий гній. Гній цього року вносити доцільно тільки у вигляді рідкої підгодівлі. Також гній слід внести на ті грядки, де навесні плануєте садити коренеплоди та помідори. Якщо у вас важка глиниста земля - поліпшите її структуру за допомогою піску. Краще взяти невеликий річковий пісок, він є дренажним матеріалом, що перешкоджає застою вологи, що важливо для вирощування гарного врожаю.
3
Проізвесткуйте грунт з підвищеним показником pH. Використовуйте до 500 г вапна на кожен квадратний метр землі. Вапно з органічними добривами не сумісна. Тому дотримуйтеся правила: між вапнуванням і внесення органіки повинно пройти півроку. Вапнувати грунт має сенс раз в 3-5 років, залежно від показника кислотності. На свежеізвесткованних грунтах хороший урожай дають всі види капусти.
4
Полийте плодоносні дерева і чагарники. Полив повинен бути дуже рясним особливо в тому випадку, якщо минулий рік був особливо врожайним для даної культури. Під груші та яблуні необхідно вилити до 70-80 л. води. Під вишні і сливи - до 40. Для поливу вибирайте ранкові години, коли температура повітря знаходиться в інтервалі від 15 до 20 градусів.
5
Навесні, коли ще не зійшов сніг, зберіть його на грядках і пристовбурних кругах. Даний рада справедливий, якщо у вас легкі піщані грунти. На глинистих ґрунтах грядки і пристовбурні круги навпаки, розчистите. Важливо проводити таку роботу після того, як зникне небезпека сильних заморозків. Ледь трохи потеплішає, можна провести обрізку дерев і садових чагарників. Огляньте нирки чорної смородини на предмет ниркових кліщів. Круглі роздуті бруньки необхідно видалити. Також перегляньте гілки малини, суниці, кору плодоносних дерев. Пам'ятайте, чим краще ви потрудіться восени і навесні - до початку основних городніх робіт, - тим кращий урожай вас чекає.
Зверніть увагу
Готуючи грунт, важливо пам'ятати, що під ряд культур вносити свіжі органічні добрива протипоказано. Вносьте їх восени, за зиму вони встигнуть перепреть.
Корисна порада
Хороший урожай можна виростити, тільки якщо максимально відповідально слідкувати за станом грунту і якістю посадкового матеріалу, а також забезпечувати належну агротехніку.