Як зробити розрядник. розрядник кульовий лабораторний.

Іскрової розрядник вважається найпершим із зроблених людиною електронних компонентів. Він винайдений значно раніше електронної лампи, транзистора та електродвигуна. А ще його нескладно виготовити самостійно в домашніх умовах.
Інструкція
1
Найпростіший іскровий розрядник - кульової. Як і випливає з його назви, складається він з двох металевих куль. Діаметри куль мало впливають на його напруга пробою, значно сильніше воно залежить від відстані між ними, складу газової суміші, в якій вони перебувають, а також тиску цієї газової суміші.
2
Наближено можна вважати, що в повітрі при атмосферному тиску напруга пробою кульового розрядника в кіловольт дорівнює відстані між кулями в міліметрах. Включивши послідовно з іскровим проміжком токоогранічительний резистор для запобігання короткого замикання і виготовивши з гарного ізоляційного матеріалу механізм для зміни відстані між кулями, таким примітивним приладом можна вельми точно вимірювати високі напруги. Якщо напруга змінна, вимірюватися буде його амплітудне значення.
3
Значно ефективніше працює розрядник, електроди якого мають форму, відмінну від кульової. Чим вони гостріше, тим менше буде пробивна напруга при тих же умовах (відстань між електродами, вид газової суміші, тиск). У приладу, електроди якого мають форму голок, напруга пробою значно менше при однакових умовах, ніж у розрядника, в якому використовуються кулі.
4
Цікавими властивостями володіє розрядник, електроди якого неоднакові. Якщо один з них являє собою голку, а другий - перпендикулярну їй пластину, напруга його пробою сильно залежить від полярності. В певному діапазоні напруг такий прилад здатний навіть випрямляти, чим іноді користуються в деяких лабораторних установках досі.
5
Завдяки наявності нелінійних властивостей, може виступати в якості активного елемента релаксационного генератора. Як відомо, такий генератор складається з джерела живлення з великим внутрішнім опором, конденсатора і будь-якого елемента, що володіє негативним динамічним опором: динистора, неонової лампи або розрядника.
6
У звичайній шкільній електростатичної машині є всі елементи, які повинні входити до складу релаксационного генератора. Саме тому при обертанні її ручки розряди між електродами виникають з певною періодичністю, яка залежить від швидкості обертання рукояті (вона визначає швидкість заряду лейденських банок) і відстані між електродами (яке визначає напруга пробою розрядника).
Зверніть увагу
Будьте вкрай обережні при роботі з будь-якими джерелами високої напруги. Навіть малопотужний джерело становить небезпеку, якщо зарядити від нього конденсатор ємністю понад 10 пікофарад.Меняя відстань між електродами шкільної електростатичного машини, ніколи не тримайтеся за обидві ручки одночасно, навіть якщо вони ізольовані. Переміщайте їх по очереді.Ізбегайте роботи з розрядниками в атмосфері горючих газов.Не намагайтеся застосовувати в саморобних розрядниках радіоактивні речовини.