Як організувати розпродаж.

Ще якихось 15 років тому покупці сприймали розпродаж , як спробу збути бракований товар. Проте з часом подібний досвід зарубіжних компаній прижився і у нас. На сьогоднішній день багато покупців з нетерпінням очікують розпродаж в сподобалися магазинах, щоб придбати вподобаний товар за привабливою ціною.
Інструкція
1
Перед проведенням розпродажі товару вам необхідно: - позначити для себе її мети; - провести підготовку торгової точки до розпродажу; - подумати про її анонсуванні.
2
Для початку визначіться, які цілі переслідує розпродаж: 1. Звичайна сезонний розпродаж, яка проводиться для звільнення торгової площі від залишків нерозпроданою сезонної колекції, з метою звільнити місце для нової колекції, надходження якої в торгову точку незабаром планіруется.2. З метою реалізувати певну групу товарів, попит на яку з яких-небудь причин упал.3. Для збільшення знизився купівельного потока.4. Якщо ви вирішили припинити співпрацю з певним постачальником, то залишки цієї колекції ви можете продати за приємними для покупця ценам.5. Проведення розпродажі напередодні свят, що дозволить отримати колосальний прибуток унаслідок збільшеного в кілька разів попиту.
3
Далі підготуйте торгове приміщення до проведення розпродажі. Ви можете вибрати зручний варіант подання групи розпродавати продукції в торговому залі: 1. підготувати для цієї категорії товару окрему полицю/стійку/стенд, виділивши її POS-матеріалами; 2. розташувати продукцію в загальній масі, виділяючи цінниками вигідні пропозиції. (При цьому цінники різних кольорів можуть відповідати різним знижкам: наприклад, червоний цінник гарантує знижку в 50%, жовтий - в 30%, а зелений - в 15%.)
4
Анонсувати розпродаж ви можете також різними засобами. Приміром, на вітрині магазину ви можете розмістити рекламні матеріали у вигляді слів «sale» і «розпродаж», а також відсотків знижок. Крім того, якщо ви звернетеся в рекламне агентство, то отримаєте привабливий для покупця слоган, який теж можна розмістити на вітрині.
5
Привернути увагу до розпродажу ви можете за допомогою роздачі флаєрів, листівок, візиток. Промоутерів можна набрати своїми силами або звернутися в рекламне агентство. Найважливіша умова - це територія розповсюдження. Наприклад, якщо магазин знаходиться у великому торговому центрі, то промоутер повинен працювати саме там або на вході в нього. Якщо магазин стоїть відокремлено, то рекламну продукцію потрібно поширювати в безпосередній близькості від нього, у напрямку руху людей в його бік.
6
Завдяки рекламі на радіо буде можливий контакт з вашою цільовою аудиторією, враховуючи можливість вибрати радіостанцію. Рекламний ролик повинен бути дуже інформативний. Всю інформацію, яку ви б хотіли донести до покупця, можна розмістити в друкованих виданнях. Однак у цьому способі є невеликий недолік: наявність занадто великої кількості реклами, що знижує увагу читача.
7
Не варто недооцінювати і партизанські методи. Кілька студентів за помірну винагороду створять ажіотаж в магазині, риючись в стендах і вішалках з розпродавати виробами, що потягне туди потенційних покупців, як магнітом. Вид студенток, приміряють одяг у торговому залі, повинен подумки говорити проходять повз і сумнівається: «Пропозиція відмінне, встигнути б, ось тільки примірочні кабінки всі зайняті».
8
Резюмуючи сказане, організувати розпродаж можна, визначивши мети - підготувавши приміщення - провівши анонсування доступними вам способами.
Розпродаж є одним з найбільш зрозумілих і ефективних способів стимулювання збуту. Багато покупців з нетерпінням чекають подібних акцій в улюблених магазинах і принципово купують товари тільки за зниженими цінами.
Вам знадобиться
  • - ціновий аналіз;
  • - нові цінники;
  • - реклама.
Інструкція
1
Про майбутню розпродажу подбайте ще на етапі ціноутворення. Залежно від товару, формуйте ціну на нього, грунтуючись одночасно на декількох факторах: змінних і постійних витратах, вартості аналогічних товарів, унікальності продукції. Визначте для себе той мінімум, до якого ви готові знизити ціну на розпродажі. Враховуйте також дія дисконтних карт покупців: у більшості випадків сума знижки по карті повинна відмінитися в цей період.
2
Робіть знижки на весь товар тільки в крайньому випадку, наприклад, для ліквідації магазину. В рамках стандартної розпродажі визначте для дисконт-програми лише найменш ходову частину продукції. Помістіть її на окремі полиці або кронштейни. Чітко позначте розпродаються товари в залі, виділивши їх великими яскравими цінниками або іншими POS-матеріалами.
3
Максимально ефективно проінформуйте ваших клієнтів про намічену розпродажі. Зробіть смс-розсилку або розішліть електронні листи постійним покупцям, розмістіть рекламу в ЗМІ, оформіть відповідним чином вітрини магазину. Можна влаштувати роздачу флаєрів безпосередньо поблизу вашого магазину. У цьому випадку флаєр може також гарантувати додаткову знижку.
4
Чітко визначте для себе категорії товарів, що підлягають розпродажу. Це можуть бути не тільки старі колекції та продукція з терміном придатності. Розпродаж може бути приурочена до якогось свята, і її предметом може стати будь-який товар, закуплений вами у великих обсягах. В даному випадку основна мета такої акції - змусити клієнта віддати перевагу ваш магазин аналогічним.
5
Розпродаж можна проводити, і не знижуючи ціни. Замість фактичної заміни цінників ви можете запропонувати покупцям презент за покупку двох товарів або третю в подарунок. Зрозуміло, ціна презенту повинна бути заздалегідь прорахована і закладена в сумарну вартість покупки. Така акція націлена на звільнення прилавків і збільшення обсягу продажів.
Зверніть увагу
Дуже часто покупки на розпродажах клієнти здійснюють імпульсно, і згодом починають шкодувати про це. Товари, продані за зниженою ціною, не повинні підлягати поверненню.
Корисна порада
Додайте товари за звичайною ціною поруч з розпродавати. Постарайтеся зробити так, щоб вони поєднувалися між собою, тоді покупець може придбати відразу кілька речей.