Як виготовити зимову блешню.

Рибна ловля взимку на блешню заснована на інтересі риби до приманки під час падіння. Виготовлення болісно увазі створення приманки, найцікавішою для риби. Це творче і захоплююче заняття в рибальське міжсезоння.
Вам знадобиться
  • - гачки № 4, № 5;
  • - пластилін;
  • - 0,5 склянки гіпсу;
  • - сірникову коробку;
  • - вазелін;
  • - консервна банка для плавки свинцю;
  • - свинець;
  • - пассатижи;
  • - свічка;
  • - нітрофарба.
Інструкція
1
Запаліть свічку. Візьміть пассатижами гачок. Розігрійте в полум'ї свічки гачок в районі вушка до почервоніння. Потім плавно остудіть. Цим ви «відпустіть» сталь гачка так, щоб він знайшов необхідну для роботи пластичність. Розгорніть пассатижами вушко гачка на 90 градусів таким чином, щоб він опинився в одній площині з борідкою.
2
Візьміть пластилін і виліпити з нього рибку від 3 до 5 см завдовжки - модель майбутньої блешні. Для цього уявіть собі краплю, розрізану навпіл, вставте гачки на те місце, де вони перебуватимуть у майбутньої блешні. Петелька гачка повинна виступати над «спинкою рибки». Один гачок встановіть в «голові рибки», інший в її «хвості». Ці три елементи повинні розташовуватися по центральній лінії «рибки», в одній площині відносно один одного.
3
Розведіть гіпс і залийте ним до країв сірникову коробку або іншу підходящу ємність. «Рибку» разом з гачками змастіть вазеліном. Утопите модель у гіпсі до її середньої лінії, так, щоб гачки і вушко стосувалися гіпсу. Зачекайте, поки форма застигне (5-10 хвилин). Зробіть два поглиблення різнобічно форми по діагоналі для орієнтування стикування двох половинок гіпсових форм.
4
Навколо форми зробіть суцільний бортик з паперу для заливки другої частини форми. Для кріплення бортика до форми використовуйте изоленту або скотч. Змастіть знову виступаючу частину моделі, а також поглиблення у формі вазеліном. Потім розведіть гіпс і залийте другу частину форми до кінця бортика.
5
Роз'єднайте форми через 5-10 хвилин і вийміть пластилінову модель. В формах зробіть конусоподібні отвори - для заливки всередину свинцю (литник) і виходу повітря (випор). Висушіть форми. Вставте гачки в одну половинку форми, закрийте другою половинкою. Форму скріпіть м'яким дротом.
6
Розігрійте свинець в консервній банці. Залийте його в приготовлену форму.
7
Розділіть форму після охолодження. Зріжте литник і випор у болісно. До хвостовому гачка приклейте або примотати пучок шерсті. Пофарбуйте рибку, занурюючи її в нітроемаль, наприклад, білу. Після висихання, розфарбуйте спинку кольоровим маркером.
Зверніть увагу
Підвішена за петельку блешня повинна розташовуватися горизонтально.
Корисна порада
Співвідношення поверхонь лобовий і хвостовій частин повинно відповідати 1: 3. "Гру" готової блешні перевіряйте в ванні - при різкому посмикуванні вона повинна вистрибувати.