Як стелити підлоги. Як стелити дошки на підлогу.

Якість настилу підлоги залежить від дотримання всіх етапів. Якщо ви не хочете, щоб через рік-два після будівництва або капітального ремонту якість підлоги помітно погіршився, врахуйте деякі рекомендації.
Інструкція
1
Верхній шар підлоги, піддається експлуатаційним впливам, по-іншому називається покриттям або ж чистою підлогою. Чистий підлогу укладають на підготовлену підстилаючої поверхню або підготовку. Між підготовкою і чистим підлогою можуть також розташовуватися прошарок і стяжка.
2
прошарок називають проміжний шар, який зв'язує покриття і стяжку. А стяжка служить для вирівнювання поверхні підстилки і для додання відповідного ухилу покриття підлоги. Стяжку виконують з асфальту, цементно-піщаного розчину або бетону.
3
В приміщеннях з підвищеною вологістю конструкція підлоги може також включати в себе гідроізоляцію. А в перекриттях між поверхів в конструкцію підлоги можуть включатися термо- і звукоізолюючі шари.
4
Підстилка виконує роль розподільника навантаження від підлоги по його основі. Так, наприклад, в підлогах по грунту роль підстави виконує сам грунт. А в міжповерхових перекриттях підставою служить балка або несуча плита. Тут підстилка може і відсутні.
5
В житлових приміщеннях найчастіше встановлюються підлоги з дощок. Чистий підлогу в цьому випадку виконується із сухих шпунтових дощок завширшки не більше 15 см. Їх сплачіваніе здійснюється за допомогою клинів зі скобами. Укладання дощатої підлоги проводиться таким чином: спочатку викладається перша дошка і закріплюється до лагів (балках).
6
Укладається друга дошка, але вона поки не закріплюється. З відступом в 10-15 см від неї в лагу вбиваються скоби. Потім до дошки прикладається прокладка 50-70 см завдовжки. Між скобою і цієї прокладкою вбивається клин (або два), щоб дошка щільно притиснулася до іншої дошки, прибитої раніше. Дошка прибивається цвяхами, потім з кожною наступною дошкою виробляються аналогічні дії.
7
Останнім часом набувають широкого поширення підлоги, виконані з паркетної дошки і щитового паркету. Така підлога являє собою готовий ділянку паркету, наклеєний на підстилку з дошок. Така підлога укладати простіше, ніж підбирати штучний паркет.
8
Ще одним популярним покриттям підлоги є лінолеум на теплій основі. Він широко застосовується в багатьох квартирах.
9
В санвузлах і ванних кімнатах доречні, в першу чергу, підлоги з керамічної плитки, які забезпечують відмінну гідроізоляцію, надійно захищаючи основу підлоги від вологи.