Як прибрати скрип дверей.

Скрип дверей не тільки дратує, в багатьох випадках він просто заважає нормальній життєдіяльності. Усунути скрип двері зовсім нескладно, але так як причин виникнення скрипу може бути чимало, в тому числі і зміна вологості повітря, робити це потрібно періодично.
Вам знадобиться
  • - машинне масло в маслянки;
  • - обценьки;
  • - стамеска.
Інструкція
1
Прислухайтеся до скрипу вашої двері, спробуйте визначити причину її скрипу, відкриваючи й закриваючи двері. Можна прикласти до петель долоню для зручності діагностування. Якщо скрип відбувається при стиранні металу, зовні буде помітний темний металевий порошок.
2
Приготуйте маслянку. Якщо двері навішується на петлі, тобто є можливість її підняти, відкрийте двері до кінця. Потім підведіть під двері гвоздодер, попередньо захистивши підлоги кімнати. Притримуючи двері рукою, підніміть її обценьками ближче до торця, де встановлені петлі (краще з помічником). Цей спосіб підійде в тому випадку, коли просто зняти двері з петель не представляється можливим.
3
Подденьте двері і зніміть її в тому випадку, якщо зробити це неважко. Поставте її на підлогу. Змастіть маслом ті місця, де метал виявиться світліше - тут і відбувається тертя, що викликає скрип дверей.
4
Якщо двері не навішується, тобто конструкція дверних петель інша, залийте масло зверху в район осі петлі. Крім того, якщо петлі масивні, можна просвердлити в їх корпусі невеликі отвори, через які і заливати потім масло.
5
Якщо причина скрипу полягала в терті дерева по металу, то в таких місцях видні потертості на дереві, воно стає зашліфований, а барвисте покриття на петлях витирається до чистого металу. На такі місця між петлею і косяком також можна капнути трохи масла, але краще ножем або стамескою збільшити зазор між косяком і петлею.
6
Іноді двері закривається без зазору і натирає косяк, облицювання двері в цьому місці може відійти, особливо якщо двері з ДВП і видавати неприємний звук. Перевірте кріплення петель, підтягніть шурупи. Потім облицювання необхідно приклеїти або прибити на місце, а торець дверей в зачіпати місці можна підтесати, якщо в цьому буде необхідність.
Корисна порада
При видаленні скрипу і змазуванні петель на важких металевих дверях за відсутності помічника, натискати на гвоздодер при підйомі двері краще ногою.
Якщо двері в квартирі встановлена неправильно, то вона з часом почне скрипіти, тим самим, приносячи незручності вам і вашій родині. Усунути скрип можна легко. Досить правильно відрегулювати двері. Для цього потрібно запастися необхідним інструментом.
Інструкція
1
Найпростіше в петлі двері покласти маленький шматочок м'якого графіту. Через деякий час він перетвориться на чудову змазку. Петлям не буде страшний мороз і спека. Таким способом можна усунути скіп вхідний двері . Також його часто застосовують для хвірток і гаражних дверей.
2
Також ви можете прибити невеликий шматочок шкіри або іншої тканини до двері . Скрип буде усунутий. Справа в тому, що ці матеріали здатних трохи вирівняти двері, якщо вона перекошена. Після цієї операції спробуйте відкрити і закрити двері. Якщо скрип не зник, то причина полягає в петлях. Для того щоб петлі не видавали противний звук, необхідно застосувати машинне масло. Змастіть їм робочу частину петель. Така дія необхідно проводити регулярно. Частота змазувань залежить від якості масла, домішок в ньому та його чистоти. Також ви можете скористатися способом, який був описаний вище, тобто застосувати графіт. Він теж добре допомагає позбавлятися від скрипу.
3
Зустрічаються випадки, коли люди як мастило для петель використовують соняшникову олію. Врахуйте, робити це вкрай не рекомендується. Справа в тому, що даний продукт сильно притягує пил і бруд, що призводить до забруднення петель. Для вирішення проблеми потрібно буде виконати чистку петель. Зазначимо, процес цей досить трудомісткий.
4
Якщо ж дії, описані вище, не допомогли усунути скрип, то необхідно задуматися про заміну петель. В крайньому випадку, доведеться виконати заміну дверного полотна. Саме тому, при установці двері , обов'язково потрібно радитися з професіоналами. Вони дадуть цінні поради, які вам обов'язково знадобляться. Також відзначимо, набувати найкраще якісні петлі. Так як, в більшості випадків, проблеми виникають саме з ними. Не варто на них економити.