Як почати економити.

Існує думка, що економія - вимушений захід, необхідний тільки тим, чиї доходи дуже низькі. Але навіть вельми забезпечені і успішні люди підраховують свої витрати і вкладення. Особливо якщо капітал довелося збивати з «нуля» працею і найжорстокішої економією. Адже багатий не той у кого багато грошей, а той, хто вміє ними розпоряджатися.
Інструкція
1
Найперший крок - облік власних доходів і витрат. Домашня бухгалтерія дозволить проаналізувати витрати. В результаті часто з'ясовується, що великі суми грошей йдуть на дрібниці і спонтанні покупки. Щовечора записуйте в зошит або блокнот, скільки грошей було витрачено. Цікаво, що такий щоденний контроль сам по собі дозволяє заощадити до десяти відсотків сімейного бюджету. Думка про те, що доведеться зафіксувати чергову непотрібну покупку, допомагає відмовитися від випадкових витрат або, принаймні, зменшити їх.
2
Завдяки домашньої бухгалтерії, вже через 2-3 місяці ви зможете перейти до планування. Знаючи, скільки грошей в середньому йде на харчування, квартплату та інші щомісячні витрати, надлишок можна буде відкладати на великі покупки або відпочинок, не розтрачуючи його по дрібницях. Крім того, ви побачите на чому можна заощадити. Якщо раніше ви частенько обідали в кафе - то в цілях економії краще харчуватися вдома або брати їжу з собою, упакувавши в красивий ланчбокс. Це не тільки вигідно з фінансової точки зору, але і більш корисно. З двох аналогічних товарів, один з яких зроблений розкрученим брендом, а іншого - не дуже відомої марки, вибирайте другий. Навіщо платити за красиву упаковку?
3
Заощадити круглу суму допоможуть розпродажі. Головне точно знати, що саме вам потрібно, інакше можна впасти в іншу крайність, скуповуючи все підряд тільки через велику знижки. Великі розпродажі зазвичай починаються в грудні і в липні. Так, влітку набагато вигідніше купувати верхній одяг і тепле взуття. А до Нового року в багатьох магазинах побутової техніки проходять цікаві акції, що дозволяють придбати бажану річ за низькою ціною.
4
Сьогодні активно пропагують стиль життя, при якому гроші спочатку витрачаються, а потім вже заробляються. Звичайно ж, мова йде про споживчі кредити. Однак всі привабливі пропозиції виявляються пастками, якими б вигідними не видалися умови, вам все одно доведеться заплатити більше, ніж було отримано. Тому заведіть правило - відкладати щомісяця хоча б невелику суму, щоб у разі необхідності у вас під рукою був той самий «недоторканний запас».
За злою іронією долі люди завжди хочуть одержувати більше, ніж можгут собі дозволити. Як же навчитися реалізовувати свої бажання, отримуючи хай навіть непогану, але фіксовану зарплату? Тільки шляхом економії.
Інструкція
1
Навчитися економити свої заощадження досить просто. Для цього існує кілька способів. Якщо ви щомісяця отримуєте фіксовану суму грошей, постарайтеся витрачати не всі з них. Визначте для себе розмір НЗ (недоторканного запасу) і як тільки ви отримуєте чергову зарплату, частину з цих грошей переводите на іншу картку або ощадкнижку. Повірте, цієї суми ви навіть не помітите, але зате в кінці року на вашому рахунку накопичиться хороших бонус.
2
Можна вчинити ще простіше. Якщо ви не довіряєте собі, знаючи, що рано чи пізно не зможете втриматися і знімете накопичену суму, відкрийте вклад. Для цього зверніться у будь-який банк. Службовець цієї установи запропонує вам укласти договір, в якому буде прописаний термін, на який ви вносите свої кошти, відсотки, які вам виплачує банк, а також умови вкладу. Виберіть вклад, в якому не можна зняти гроші раніше покладеного часу (наприклад, якщо ви укладаєте свій договір на рік). Тоді через 12 місяців ви знімете весь капітал (початкову суму + відсотки).
3
Спробуйте навчитися економити в побуті. Наприклад, зовсім не обов'язково ходити тільки в дорогі супермаркети і купувати тільки фірмову одяг. Повірте, більшість росіян назве ваші звички розкішшю! Живуть же якось люди без елітного алкоголю та брендового італійського одягу!
4
Перед походом в магазин заздалегідь складіть список потрібних речей. Дотримуючись написаного, вам буде простіше уникати випадкових покупок.
5
Коли ви відправляєтеся відпочивати з друзями, платите тільки за себе. Як правило, напідпитку люди дуже щедрі, але вранці вони з жахом згадують, скільки просадили просто так.
6
Постарайтеся розпланувати свої витрати. Порахуйте, скільки щомісячно ви платите за квартиру, машину, дитячий сад дитини і т.д. і ви побачите, скільки грошей у вас залишається. Не витрачайте їх, і таким чином у вас залишиться запас на чорний день.