Як мити кришталеву люстру.

Люстра з кришталю надає будь-якому приміщенню багатий і стильний вигляд. Мерехтіння кристалів заворожує, а відблиски на стінах нагадують про казку про Алі-Бабу. Однак кришталь може тьмяніти - це означає, що він покрився пилом і люстру необхідно помити.
Вам знадобиться
  • вода, розчин для миття кришталю, м'яка ганчірка, рукавички
Інструкція
1
При несильному запорошенні достатньо протерти кришталь, використовуючи спеціальну антистатичну серветку або суху лляну тканину. Перед процедурою надіньте бавовняні рукавички, щоб не залишити відбитків на деталях люстри.
2
Якщо забруднення більш сильне, то треба провести вологе прибирання. Для цього змочіть м'яку серветку в спеціальному розчині, призначеному для миття виробів з кришталю. Можна використовувати і звичайний мильний розчин. Після нанесення засобу змийте піну чистою водою, а кришталеві елементи протріть сухою ганчірочкою. В магазинах продаються і аерозольні засоби, призначені для догляду за кришталевими речами. Врахуйте, що вони можуть залишати розводи, і вам доведеться ще раз пройтися по світильнику сухою ганчіркою.
3
Простий протирання недостатньо, якщо люстра знаходилася на кухні. Тоді на її підвісках збирається не тільки пил, але і жир, кіптяву. Доведеться мити люстру більш ретельно. Зручніше зняти ті елементи, які можна - тоді вам буде зручніше їх мити і чистити.
4
Щоб видалити дуже сильні забруднення, треба використовувати призначені для цього миючі засоби, мильний розчин або звичайний гель для миття посуду. Пам'ятайте - використовувані засоби не повинні містити абразивних речовин. Після нанесення розчину і ретельної обробки люстри, її треба обполоснути в теплій воді, в яку можна додати трохи синьки або оцту. Тоді кришталь заграє і заблищить з новою силою.
5
Обполоскавши люстру, протріть її за допомогою сухої серветки. Тканини з фланелі або шерсті також допоможуть посилити виблискування кришталю. До речі, якщо регулярно мити люстру із застосуванням синьки або оцту (не рідше 4 разів на рік), то можна запобігти її помутніння.
6
Ніколи не використовуйте соду. Температура води повинна бути кімнатної. Слідкуйте, щоб на каркас люстри не влучили чистячі засоби - це може його пошкодити.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Z2LaPAufRik