Як відкрити більярдний клуб. відкриття більярду в маленькому місті.

Більярдний клуб - прибутковий і перспективний бізнес, але він вимагає солідного стартового капіталу. Маючи в своєму розпорядженні необхідними фінансовими засобами, можна розраховувати на те, що через рік-два він почне приносити вам дохід. Однак спочатку потрібно розробити бізнес-план і продумати всі деталі.
Вам знадобиться
 • - директор;
 • - бухгалтер;
 • - менеджери - керівники зміни;
 • - бармени;
 • - офіціанти;
 • - маркери;
 • - прибиральниці;
 • - співробітники служби безпеки.
Інструкція
1
Починати потрібно з реєстрації юридичної особи. Отримавши необхідні документи, можна приступати до наступного кроку.
2
Визначтеся з концепцією клубу. Як правило, існують три основних типи більярдних клубів. Це комерційні заклади для широких мас, де більярд є засобом проведення дозвілля, спортивні клуби, куди приходять професійні гравці, і елітні клуби, де крім гри в більярд клієнтам надаються ексклюзивні послуги.
3
Приміщення клубу має бути не менше 400 квадратних метрів. Більшу частину займуть більярдні столи. Їх потрібно розставити таким чином, щоб вони не обмежували рухів відвідувачів. Розраховуйте, що кожен стіл займе близько 40 квадратних метрів.
4
Крім більярдних столів, вам знадобляться столики для відвідувачів, що бажають замовити їжу, барна стійка, дивани і крісла, призначені для відпочинку гравців. Необхідно відвести певне приміщення під кухню та бар.
5
Найбільш популярними і затребуваними іграми в більярдних клубах є пул і російська піраміда. У поодиноких клубах трапляються столи для снукера і карамболя.
6
Що стосується розмірів столів, для російської піраміди вони повинні бути не менше 10 футів, для пулу - не менше 8. Столи меншого розміру не зручні для гри.
7
Кількість тих чи інших столів залежить від концепції клубу. Для комерційного закладу оптимальним стане співвідношення 50:50, в спортивному клубі краще встановити більше столів для російської піраміди, приблизно 40:60, а в елітному - російські столи обов'язково повинні бути в більшості. Клієнти елітних клубів віддають перевагу саме російську піраміду.
8
Важливу роль у роботі більярдного клубу грає маркер - завідувач клубом, який обслуговує клієнтів і відповідає за ремонт інвентарю. Маркер повинен добре знати всі правила ігор і вирішувати виникаючі між гравцями конфліктні ситуації. Непрофесійний маркер може завдати великої шкоди репутації клубу.
9
Деякі більярдні клуби працюють цілодобово. Однак більшість відкрито з 12:00 до 6:00. Це найбільш оптимальний варіант. Наповнюваність залежить від часу доби. Стовідсоткова завантаження буває у вечірні години. В інший час від 50 до 80% столів пустують. У зв'язку з цим, багато клубів встановлюють тарифну сітку - мінімальну, середню та максимальну. Мінімальний тариф діє в години найменшої завантаженості (з 3 до 6 ранку), середній - протягом дня, а після 19:00 встановлюється максимальний тариф.
10
У меню кухні звичайного клубу, як правило, входять м'ясні страви, салати, спиртні напої, соки, води, чай і кава. Меню елітних закладів відрізняють вишукані страви.
11
Новий більярдний клуб потребує реклами. Це може бути реклама в інтернеті, в друкованих виданнях і т.д. При правильній рекламної кампанії, відвідуваність клубу досягне максимального рівня протягом трьох місяців.
12
Сума, необхідна для відкриття більярдного клубу, варіюється від 1500000 рублів до 7-8 мільйонів.
Зверніть увагу
Дозвільна документація для відкриття більярдного клубу нічим не відрізняється від документації для відкриття бару, кафе чи ресторана.Більярдние столи ліцензування не потребують.
Більярдний бізнес - прибутковий вид діяльності, який, однак, вимагає від свого господаря деяких пізнань в даній області. Якщо, звичайно, ваша мета - розважити публіку на одній з центральних вулиць міста у вихідний день, то розбиратися в тонкощах гри зовсім не обов'язково. Але подібних закладів і так занадто багато, тому набагато більше шансів на успіх у того, хто зможе заявити і підтвердити високий статус своєї більярдної.
Вам знадобиться
 • 1. Приміщення площею мінімум 250 м2
 • 2. Більярдні столи з повним комплектом аксесуарів до них (мінімум десять штук, як для «пулу», так і для російського більярду)
 • 3. Барна стійка і стільці
 • 4. Договори на постачання алкоголю і продуктів
 • 5. Персонал (мінімум - 5 чоловік)
Інструкція
1
Визначтеся з типом більярдної, яку ви маєте намір відкрити. Найпростіший варіант - це розважальний заклад для масової публіки, де бар грає роль нітрохи не менш важливу, ніж більярдні столи. Заклад же суто спортивного плану, в якому проводяться турніри, збирає кожного разу непогану суму з внесків їх учасників, але організовувати його краще людям, самим професійно грає в більярд, і тільки їм. Нарешті, третій шлях - більярдна «преміум» -класу, розрахована на заможну публіку, пред'являє до рівня обслуговування підвищені вимоги.
2
Дізнайтеся якомога більше про те, які бувають столи та аксесуари для більярду, перш ніж закуповувати обладнання. У будь-який поважає себе більярдної повинні бути столи як для любителів «американки», так і для тих, хто воліє російський більярд. Загальне ж число більярдних столів, які вам потрібно буде закупити, повинно бути ніяк не менше десяти. Купуйте якісне і нове обладнання - розкид цін на аксесуари для більярда дуже великий, але не варто піддаватися на спокусу заощадити на старті.
3
Знайдіть шляху вирішити проблему, пов'язану з підбором кваліфікованого персоналу - в першу чергу це стосується маркерів. Ці співробітники повинні бути не просто знавцями більярду, а й людьми, які вміють знаходити з клієнтами спільну мову. З іншими «кадрами» для більярдної справа йде простіше - бармени, «сек'юріті», адміністратори та бухгалтери представлені на ринку праці куди більш широко.
4
Купуйте барну стійку і виділіть частину приміщення під бар - вважається, що він приносить господареві закладу стільки ж, скільки погодинна оплата за гру. Розміри більярдної повинні дозволяти вам розмістити в ній стійку і барні стільці для бажаючих випити і перекусити між двома партіями. Подбати, звичайно, потрібно і про закупівлю алкоголю і легких закусок, роблячи на цей товар націнку, адекватну статусу вашого закладу.
Корисна порада
Пам'ятайте, що освітлюватися електричним світлом більярдні столи повинні так, щоб тіні куль не заважали гравцям прицілюватися перед ударом, інакше досвідчені «більярдисти» не оцінять ваших старань, спрямованих на обладнання заведенія.Повисіть дохід від більярдної можна, організувавши при ній повноцінну кухню і забезпечивши клієнтів гарячими стравами - це, звичайно, зажадає додаткових витрат на обладнання та зарплату персоналу, однак таке починання дуже скоро з лишком окупиться.