Як збільшити діапазон голосу. Як поліпшити тембр голосу.

Співаки - люди, в професії яких голос відіграє ключову роль. Вмінню красиво «грати» власним тембром, наче вібруючи їм, надає живому співу ще більше зачарування. Як збільшити діапазон голоси, придбати здатність легко і невимушено змінювати його звучання?
Інструкція
1
Діапазон професійного співака повинен становити більше двох октав. Питання про те, розширювати діапазон в бік верхнього або нижнього регістра необхідно вирішувати в індивідуальному порядку, виходячи з можливостей голосу. Найпростіше вправа, що допомагає розширити межі вокального діапазону - читання вголос. Воно покращує дикцію і до того ж, читання з різною інтонацією дозволяє краще пізнати рухливість власного голосу. Читайте вголос як мінімум одну годину на день - це допоможе вам у боротьбі за розширення діапазону голосу.
2
Одним із суперечливих способів розширити діапазон в бік верхнього регістру голосу є так зване форсування. Це спів на верхніх нотах власних вокальних можливостей. Однак існує небезпека автоматично за інерцією «перескочити» на фальцет. Природно більш високі ноти вимагають підвищення голосу, що створює небезпеку зриву голосу з тієї ж причини. Мимовільні переходи на фальцет можуть зробити подальший спів в області верхнього регістру крикливим, верескливим, що, звичайно ж, абсолютно непрофесійно і неприпустимо. Тому - побережіть голос!
3
Допоможе виконання спеціального комплексу дихальних вправ для збільшення діапазону голосу. Вони сприяють зміцненню діафрагми як приємний бонус. Підібрати підходящий конкретно вам комплекс допоможе педагог по вокалу.
4
Спробуйте читати вголос улюблені вірші, використовуючи різні «ступені» діапазону власного голосу. Ця вправа називається «Драбина». Виберіть будь вподобане вірш і читайте вголос, на кожній сходинці поступово змінюючи діапазон з нижнього регістра до верхнього можливого. Вправа допоможе також грамотно розставляти інтервали між рівнями вашого вокального діапазону.