Як знайти масу, знаючи щільність.

В фізичних та практичних завданнях часто зустрічаються такі величини як маса, щільність і об'єм. Звичайно, щоб знайти масу, знаючи щільність, необхідно знати ще й обсяг тіла або речовини. Однак, іноді обсяг предмета невідомий. В таких випадках доводиться використовувати непрямі дані або вимірювати обсяг самостійно.
Вам знадобиться
  • калькулятор або комп'ютер, лінійка, рулетка, мірна ємність
Інструкція
1
Щоб знайти масу, знаючи щільність, розділіть обсяг тіла або речовини на його щільність. Тобто скористайтеся формулою: m = V/?, Де: V - об'єм ,? - Щільність, V - об'ем.Перед розрахунком маси приведіть всі одиниці виміру в одну систему, наприклад, в інтернаціональну систему вимірювання (СІ). Для цього, переведіть обсяг в кубометри (м?), А щільність - в кілограми на кубометр (кг/м?). В цьому випадку значення маси вийде в кілограмах.
2
Якщо щільність і обсяг задані в одній системі одиниць, то попередній переклад в СІ виробляти необов'язково. Маса тіла або речовини в такому випадку буде вимірюватися в тій одиниці виміру маси, яка вказана в чисельнику одиниці виміру щільності (одиниці виміру обсягу при розрахунку скоротяться) .Так, наприклад, якщо обсяг заданий у літрах, а щільність в грамах на літр, то розрахункова маса вийде в грамах.
3
Якщо обсяг тіла (речовини) невідомий або не заданий явно в умовах завдання, то спробуйте його виміряти, обчислити або дізнатися, використовуючи непрямі (додаткові) данние.Еслі речовина сипуча або рідке, то воно, як правило, знаходиться в ємності, яка зазвичай має стандартний об'єм. Так, наприклад, обсяг бочки звичайно дорівнює 200 літрів, об'єм відра - 10 літрів, обсяг склянки - 200 мілілітрів (0,2 літра), обсяг столової ложки - 20 мл, обсяг чайній - 5 мл. Про обсяг трилітрових і літрових банок неважко здогадатися з їх названія.Еслі рідина займає не всю ємність або ємність нестандартна, то перелийте її в іншу тару, обсяг якої ізвестен.Еслі підходящої ємності немає, перелийте рідина за допомогою мірної гуртки (банки, пляшки). В процесі вичерпиванія рідини просто порахуйте кількість таких кухлів і помножте на об'єм мірної тари.
4
Якщо тіло має просту форму, то обчисліть його обсяг, використовуючи відповідні геометричні формули. Так, наприклад, якщо тіло має форму прямокутного паралелепіпеда, то його обсяг буде дорівнює добутку довжин його ребер. Тобто: Vпр.пар. = A * b * c, де: Vпр.пар. - Обсяг прямокутного паралелепіпеда, АA, b, c - значення його довжини, ширини і висоти (товщини), відповідно.
5
Якщо тіло має складну геометричну форму, то спробуйте (умовно!) Розбити його на кілька простих частин, знайти обсяг кожної з них окремо і потім скласти отримані значення.
6
Якщо тіло неможливо розділити на більш прості фігури (наприклад, статуетку), то скористайтеся методикою Архімеда. Опустіть тіло в воду і виміряйте об'єм витісненої рідини. Якщо тіло не тоне, то «утопите» його за допомогою тонкої палички (дроту) .Якщо обсяг витісненої тілом води порахувати проблематично, то зважте вилівшуюся воду, або знайдіть різницю між початковою і залишилася масою води. При цьому, кількість кілограмів води буде дорівнювати кількості літрів, кількість грамів - кількості мілілітрів, а кількість тонн - кількості кубометрів.
Маса - одна з найважливіших фізичних характеристик тіла в просторі, що характеризує ступінь його гравітаційного впливу на точку опори. Коли мова йде про те, щоб обчислити масу тіла, мається на увазі так звана "маса спокою". Розрахувати її нескладно.
Вам знадобиться
  • p - щільність того речовини, з якої і складається дане тіло (кг/м?);
  • V - об'єм даного тіла, що характеризує кількість займаного їм простору (м?).
Інструкція
1
Теоретичний підхід: Нехай задано тіло, що знаходиться в стані спокою. Щільність речовини, що входить в основу тіла, дорівнює p. Обсяг, займаний даними тілом, дорівнює V. У такому випадку, масу тіла можна знайти за формулою: m = p * V.
2
Практичний підхід: Для вимірювання мас різних тіл, користуються одним з найдавніших винаходів людства - вагами. Перші ваги були важільними. На одній стороні важеля перебував еталонний вага, на іншій - маса. Як показники еталонного ваги використовуються гирі. Коли вага гирі/гир збігався з масою даного тіла, то важіль переходить в стан спокою, що не схиляючись ні в одну зі сторін.