Як навчити дитину прибирати іграшки.

Розкидані по кімнаті іграшки - велика проблема сучасних батьків. Іграшок у дитини багато, а прибирати їх він зовсім не планує. Як же прищепити дитині звичку забиратися?
Вам знадобиться
  • - місце для зберігання іграшок;
  • - вміння взаємодіяти з дитиною.
Інструкція
1
Подавайте дитині приклад. Підтримуйте чистоту й порядок у всій квартирі, пояснюйте дитині, що ви робите і навіщо. Діти копіюють модель поведінки дорослих.
2
Організуйте зручне місце для зберігання іграшок. Це можуть бути кошики, ящики, шафки.
3
Підберіть правильний момент, щоб почати прибирання в дитячій. Якщо дитина захоплений грою, то він, швидше за все, не захоче брати участь у процесі збирання. Якщо ж спробувати прибрати ті іграшки, в які він грає зараз, то це і зовсім може привести до розладу. Коли настане логічне закінчення гри, запропонуйте дитині забратися разом з вами. Можна організувати процес так: ви подаєте дитині іграшку і говорите, куди її покласти. Можна, навпаки, просити принести вам ту чи іншу іграшку і прибирати її. Якщо дитина попросить які-небудь іграшки сьогодні не прибирати, то не варто наполягати.
4
Поважайте думку дитини. Якщо дитина не хоче забиратися, спробуйте обговорити з ним причини такого небажання. Розкажіть, чому для вас так важливо, щоб він прибирав за собою. Вислухайте його доводи і прислухайтеся до них, спробуйте запропонувати компроміс. Покажіть дитині, що ви зважаєте на його бажаннями.
5
Позитивна мотивація дуже важлива в питанні збирання. Коли малюк забирається з вами, обов'язково хваліть його, щиро радійте його успіхам. Якщо дитина проявляє ініціативу, що не підриває його впевненість у собі. Навіть якщо ви вважаєте, що можете зробити краще і, на ваш погляд, правильніше, чи не переробляйте те, що зробив дитина.
6
Намагайтеся не вдаватися до покарань або наказовому тону. Такі дії можуть здобути ефект, але вони прищеплюють стійку нелюбов до прибирання, яка може стати великою проблемою в подальшому житті.
7
Варіанти позитивного підкріплення за допомогою подарунків, дозволу подивитися мультики і т. Д. Також дуже небажані, оскільки формують залежність. Звичка отримувати нагороду за дії не впливає на появу внутрішньої мотивації, адже важливо, щоб згодом дитина хотіла забиратися сам і без заохочень.
Прибирання іграшок є одним з перших етапів на шляху становлення особистості дитини . Виконуючи самостійно це просте завдання, маленька людина вчиться бути відповідальною, справлятися з труднощами і проявляти турботу про близьких, допомагаючи їм.
Інструкція
1
Щоб дитина охочіше взявся за справу, не змушуйте його прибирати все, що розкидано в процесі гри. Сконцентруйте його увагу на чомусь одному, наприклад, нехай прибере машинки. Похваліть його, коли всі машинки будуть прибрані, і запропонуйте скласти книги або м'ячики.
2
Якщо малюк наполегливо відмовляється прибирати іграшки, запропонуйте йому наступне. Підготуйте кілька шухлядок для іграшок, принесіть журнали з картинками і разом виріжте зображення машинок, ляльок та інших предметів для того, щоб приклеїти їх на ящики. Така гра напевно сподобається дитині, і він буде із задоволенням складати іграшки в спеціальні скриньки. Якщо малюк вміє читати, можна замінити картинки словами.
3
Якщо дошкільник прибрав іграшки не так добре, як ви очікували, не слід його лаяти, і тим більше не можна при дитині переробляти все по-своєму. Такий підхід відіб'є охоту працювати. Краще подякувати малюка за виконану роботу. З часом дитина навчиться прибирати якісно.
4
Веселий настрій допоможе перетворити обов'язок в задоволення. Запропонуйте малюкові вибрати, під яку музику він буде прибирати іграшки. Допомагайте йому на перших порах, ненав'язливо учите малюка, як правильно це робити. Якщо він звикне наводити порядок під музику, це в майбутньому допоможе йому і в інших справах.
5
Убиратися за нагороду - не найкращий метод, але іноді це спрацьовує. Важливо дати зрозуміти дитині, що сенс збирання не в тому, щоб отримати за це подарунок, а те, що йому буде зручніше і приємніше знаходитися в чистій кімнаті. Почитайте малюкові казки на подібну тему, наприклад, «Мойдодир» або «Федорина горі».
6
Якщо ніяк не вдається переконати сина чи доньку почати прибирання, непомітно сховайте пару улюблених іграшок. Коли дитина помітить їх відсутність, скажіть, що іграшки образилися і сказали, що повернуться в кімнату, якщо там буде прибрано. До певного віку цей прийом може спрацювати. Головне - виробити звичку жити в чистій кімнаті.
7
Не забувайте про особистому прикладі, діти завжди рівняються на дорослих. Ваші вимоги не будуть виконуватися, якщо малюк побачить, що ви чините інакше.