Як заливати бетон. можливість поетапної заливки фундаменту.

Якщо ви збираєтеся на своїй земельній ділянці самостійно звести невелика будова - гараж, сарай або підсобне приміщення - вам необхідно буде влаштовувати для нього фундамент. Для пристрою фундаменту обов'язково потрібно вміти заливати бетон - як це правильно робити?
Інструкція
1
Придбайте цемент з розрахунку обсягу майбутнього фундаменту. Бетон - це той же цементно-піщаний розчин певній пропорції. Для заливки фундаменту оптимальне співвідношення цемент/пісок - 1: 4. Обов'язково подивіться марку цементу - це повинен бути портландцемент марки не нижче 500. З 4 мішків такого цементу приблизно виходить один кубометр бетонного розчину - не помиліться в розрахунках.
2
Обов'язково просійте пісок, для цього використовуйте будівельне сито з осередками не більше 10х10 мм. Або візьміть стару сітку від звичайного ліжка і встановіть її вертикально. Накидайте на неї пісок лопатою - із зворотного боку буде купа просіяного піску.
3
Розчин змішуйте у великій ємності, безпосередньо над викопаним під фундамент котлованом. В іншому випадку, ви будете заливати бетон в кілька разів довше, тягаючи його відрами від ємності до котловану.
4
Якщо є можливість, використовуйте спеціальну ємність з відкривається люком. В такому випадку, у міру готовності бетонного розчину, достатньо відкрити люк, щоб залити черговий відрізок котловану.
5
Не забудьте армувати фундамент. В якості арматури підійдуть як спеціальні стрижні або сталевий дріт великого перерізу, так і будь-які металеві предмети - труби, старі куточки і швелери, будь-які металеві прути. Особливу увагу приділяйте армуванню кутів.
6
Арматуру укладайте в котлован поетапно - затока один шар фундаменту з арматурою, по верху накладайте ще один шар.
7
Не соромтеся в котлован налити зайвої води - так бетонний розчин набагато щільніше облягатиме арматуру фундаменту.
8
Готовий залитий стрічковий фундамент «прожелезніте» по верху - насипте на поверхню невеликий (1-2 мм) шар чистого сухого цемента.Фундамент готовий, після його застигання можна викладати цоколь.