Як ужитися в колективі.

Значну частину свого часу люди проводять на роботі. І від атмосфери в колективі залежить наш душевний стан. Тому багато хто задається питанням, як ужитися в колективі і налагодити хороші відносини зі співробітниками? Найголовніше при першому знайомстві з колегами будьте спокійні і впевнені в собі.
Інструкція
1
Перший день роботи - найбільш стресовий. Вислухайте робочий розпорядок фірми. По можливості запам'ятайте імена та обличчя тих, з ким доведеться працювати.
2
Уважно придивіться до колег. Вам стане ясно, хто в колективі користується великою повагою і є генератором ідей. У процесі спостережень ви побачите, чи є конфронтація серед співробітників або це дружний і згуртований колектив.
3
Покажіть себе з кращого боку. Колеги по роботі повинні оцінити ваша працьовитість і професіоналізм. Тому не ухилятися від роботи. Такі люди повагою в колективі не користуються. Але пам'ятайте, що співробітники можуть скористатися тим, що ви новачок і спробують перекинути на вас частину своєї роботи. Варто ввічливо нагадати колегам, що вам пояснили при прийомі на роботу ваші посадові обов'язки. Постарайтеся не бути незамінним працівником. Інакше у вас не буде вільного часу і відпусток.
4
Ваші професійні якості не повинні бути перешкодою для звернення за допомогою до ваших колег. Прохання про допомогу допоможуть вам адаптуватися в колективі і налагодити контакт з оточуючими. Не бійтеся задавати питання, які виникають у вас в процесі роботи.
5
Про особисті заслуги на попередній роботі згадуйте в тому випадку, якщо вас про це спитають. Не перетворюйте вашу відповідь на нескінченний монолог про себе.
6
У початковий період адаптації більше слухайте інших. У спірних ситуаціях дотримуйтеся нейтралітету або думки більшості.
7
Не критикуйте більш досвідчених і авторитетних колег. Це перешкодить вам встановити хороші взаємини з ними. У майбутньому у вас з'явиться можливість переконати товариша по службі.
8
У спілкуванні намагайтеся налагодити особистий контакт. Не відмовляйтеся від спільного обіду з колегою. Не ігноруйте корпоративне свято. З'ясуйте всі нюанси традицій компанії.
9
Не намагайтеся швидко ужитися в колективі. Стати своїм з першого дня може дати зворотний ефект. Уникайте панібратських відносин.
10
У колективах часто всі знають один про одного. Не судіть про людину з чужих слів. У кожного може бути своя думка.
11
Не приймайте участі в критиці керівництва. Деякі ваші слова можуть бути використані проти вас. Пам'ятайте, що від вас теж залежить психологічний клімат у колективі.