Як приклеїти мозаїку. Як укласти мозаїчну плитку на основі для кухні.

У магазині будівельних матеріалів можна купити мозаїчні плитки, які виконані у вигляді листа. Шматочки мозаїки наклеєні на сітчасту або паперову основу. На основі певним чином підібраний малюнок з різнокольорових прямокутників. Краса мозаїчної поверхні залежить не тільки від художніх моментів, але і від грамотної підготовки поверхні, клею та затирання.
Вам знадобиться
 • - мозаїка;
 • - клей;
 • - гребінка;
 • - брусок;
 • - молоток;
 • - шпатель;
 • - волога губка;
 • - затирка.
Інструкція
1
Для того щоб приклеїти мозаїку необхідно підготувати поверхню. Вона повинна бути чистою, гладкою і сухою. Відшліфуйте поверхню для отримання білого тла.
2
На підготовленій поверхні проведіть лінії, які допоможуть позиціонувати листи. Для цього розстеліть листи на підлозі. Виміряйте розмір трьох сусідніх листів. Листи укладіть так, щоб відстань між ними була рівним відстані між шматочками.
3
Перенесіть отриманий розмір на робочу поверхню. І за допомогою схилу нанесіть сітку. Стіна вийде розділеної на кілька квадратів. Квадрати відповідають дев'яти листам мозаїки.
4
Для укладання мозаїки використовуйте клей на основі латексу, який стійкий до підвищеної вологості і перепаду температур. Не користуйтеся клеять розчинами для керамічної плитки.
5
Нанесіть клей на поверхню гребінкою з V-подібними зубцями 5 мм. Наносите розмазують рухами вперед і назад. Гребінку утримуйте під кутом в 30 градусів до поверхні. При цьому злегка натискайте на край гребінки, щоб клей заповнив всі порожнечі і пори поверхні. Не фарбуйте всю поверхню відразу, а тільки невелику ділянку. Розрівняйте клей спочатку рівною стороною, а потім зубчастої стороною.
6
На зворотну сторону мозаїки також нанесіть клей для кращого зчеплення з поверхнею. Клей наносите тільки на плитку, а не на паперову основу мозаїки.
7
Візьміть аркуш з мозаїчною плиткою і покладіть на поверхню паперової стороною назовні. Підрівняйте його і надавіть до стіни. Для цього використовуйте затиральну гладилку або брусок з молотком.
8
Місця стиків уважно огляньте і при необхідності злегка постукайте по них. Робиться це для того, щоб після укладання вийшла рівна поверхня, і не утворилися повітряні бульбашки між плиткою і клеєм.
9
Після приклеювання мозаїчної плитки видаліть паперові листи. Для цього візьміть вологу губку і протріть папір. Намагайтеся робити це дуже акуратно, щоб не зрушили листи плитки.
10
Дочекайтеся потемніння паперу від вологи. Зніміть її, потягнувши по діагоналі вниз. Знімати папір необхідно відразу після укладання листів з мозаїкою. Тоді ви зможете підрівняти шви, поки клей не висох остаточно.
11
Після того як видалена тканину або папір необхідно заповнити зазори між мозаїкою. Нанесіть спеціальну затірку шпателем в подовжньому і поперечному напрямку. Приберіть надлишки затірки шпателем і через 20 хвилин очистіть поверхню мозаїки вологою губкою.
Мозаїка - це декоративне зображення, складене зі шматочків різнокольорового скла, керамічної плитки або інших матеріалів. Мозаїчним малюнком можуть бути прикрашені будь досить плоскі поверхні - стіни, стелі, підлоги, стільниці. Матеріали для створення мозаїчних панно можна знайти в магазинах товарів для творчості або дизайну інтер'єрів і ремонту. Починати освоєння цієї ефектної техніки краще з невеликих проектів, а, набувши досвіду, можна переходити і до більш великим, таким, як створення панно на стіні.
Вам знадобиться
 • - шматочки мозаїки різних кольорів;
 • - клей для приклеювання мозаїки;
 • - затирка для заповнення швів;
 • - шпатель для нанесення клею і затирочной суміші ;
 • - губка;
 • - пінцет (для мозаїки з дуже дрібних елементів).
Інструкція
1
Придбайте в спеціалізованому магазині набір дрібної плитки для мозаїки тих кольорів, які присутні у вашому дизайні. Якщо шматочки плитки буде необхідно підрізати, то купіть спеціальний різак для плитки. Розріз робите з тильного боку мозаїчної плитки, рівномірно натискаючи на різак для отримання рівного і чистого зрізу. Відшліфуйте зріз плитки, щоб не було мікросколов.
2
Підготуйте поверхню для наклеювання плитки. Вона повинна бути сухою і ідеально рівною, без будь-яких тріщин. Якщо у вас дерев'яна поверхня, то попередньо зашкурьте і заґрунтуйте її. Керамічну поверхню знежирте.
3
Намалюйте олівцем задуманий візерунок на поверхні, яку ви будете обклеювати мозаїкою. Також ви можете перевести вподобаний візерунок з книги чи художнього альбому на кальку, а потім, за допомогою копіювального паперу - на декоруємі поверхню.
4
Покладіть шматочки мозаїки в візерунок, використовуючи спеціальний клей для плитки. Якщо ви використовуєте скляну мозаїку , то придбайте білий клей, щоб кольори плитки при наклеюванні не спотворює. Нанесіть клей на шматочки мозаїки, дотримуючись рекомендацій виробника, і наклейте їх на прикрашаємо поверхню відповідно з малюнком.
5
Інший спосіб - нанесіть шар клею на невелику площу декоруємої поверхні за допомогою шпателя. Потім викладіть мозаїку , притискаючи її шматочки до клейової поверхні.
6
Третій спосіб приклеювання підходить для мозаїки зі складним орнаментом або малюнком. Його використовують, якщо необхідно дуже точно викласти рісунок.Сформіруйте малюнок повністю на клейкою папері або плівці, укладаючи шматочки мозаїки лицьовою стороною вниз. Потім нанесіть клей на поверхню мозаїки і приклейте відразу весь лист на обрану поверхню. Після повного висихання клею зніміть фіксуючу папір.
7
Наступний етап - затирка швів. Приготуйте спеціальний Затирочний склад, дотримуючись інструкції на упаковці. Нанесіть затірку шпателем на поверхню мозаїки і заповніть всі шви між шматочками. Якщо мозаїка має нерівну поверхню, можна пальцями допомагати затирці проникнути вглиб всіх швів. Надлишки затірки видаліть, а після того, як вона просохне, протріть мозаїку вологою губкою.
Зверніть увагу
Щоб уникнути забруднення одягу, захистіть її робочим фартухом або халатом.Еслі ви виготовляєте шматочки мозаїки із спеціально розколотою посуду або плитки, то обов'язково захистіть очі і відкриті частини тіла від випадкових осколків.
Корисна порада
Працюйте в добре провітрюваному приміщенні при температурі від 3 до 30 градусів за Цельсієм.