Як притискати струни.

Для музикантів, що грають на струнних інструментах, це питання виглядає далеко не зайвим. Від правильності притискання струн гітари, балалайки, мандоліни чи скрипки залежить сила і чистота звуку, що є визначальним фактором при виконанні музичного твору.
Інструкція
1
Так, наприклад, якщо ви почали освоювати техніку гри на гітарі, то гриф обхопіть лівою рукою знизу, при цьому роблячи упор великим пальцем на його зворотний бік. Пальці лівої руки - вказівний, середній, безіменний і мізинець мають кожен свій номер, відповідно 1, 2, 3 і 4. Положення всієї кисті по відношенню до ладів іменується словом «позиція». Якщо під час виконання музичного твору гітарист затискає одну з струн другим пальцем на V ладу, то можна сміливо стверджувати, що рука знаходиться в V позиції.
2
Для затискання струн окремо використовуйте подушечки пальців. Але є в грі на гітарі прийом «баре», при якому вказівним пальцем ви можете плазом одночасно притиснути кілька струн або все струни . Залежно від цього баре може бути повним і малим.
3
При грі пальці лівої руки тримаєте в напівзігнутому стані, пальці в суглобах не згинайте. Допускається згинати вказівний палець, та й то коли потрібно притиснути одночасно дві або три струни. Великий палець в грі не бере участь, і його практично не видно, зате він виконує дуже важливу функцію - служить опорою для «грають» пальців.
4
Під час гри струни притискайте поруч з ладами - металевими пластинками, але не зрушуйте при цьому їх убік.
5
Основний прийом вилучення звуку на гітарі - за допомогою щипка, який швидше нагадує удар по струнах кінчиками пальців. Великий палець правої руки робить щипок від себе, а інші пальці - щипок до себе. Перед тим, як витягти звук ставите палець перпендикулярно струні. Таке положення забезпечує при зіткненні велику силу удару і багатство обертонами. Витяг звуку на струні проводиться від підставки до грифа. Якщо ви витягаєте звук з постійною силою і при цьому пересуваєте руку від підставки до грифа, то напевно помітите, як буде змінюватися тембр інструменту.