Як перефарбувати тканину. Як перефарбувати одяг в домашніх умовах.

Практично у кожного в гардеробі є улюблені речі, які можуть носитися роками. На жаль, з часом фарба з тканини вимивається, річ вицвітає, стає тьмяною, з сіруватим або жовтим відтінком, але викидати її все одно шкода. Або бувають ситуації, коли подобається фасон одягу, але не підходить її колір. Замість того щоб позітхати і прибрати річ подалі в шафу, її можна перефарбувати.
Інструкція
1
Найпростіший спосіб - віднести річ в ательє, де надають послуги з фарбування одягу, зазвичай там буває непоганий вибір кольорів.
2
Для того щоб перефарбує річ спеціальними барвниками в домашніх умовах, необхідно підібрати підходящу посуд, в якій буде проводитися фарбування. Ємність повинна бути без сколів і тріщин.
3
Щоб не зіпсувати річ і отримати очікуваний результат, не варто ігнорувати інструкцію із застосування, зазначену на упаковці барвника.
4
Тканина для фарбування повинна бути чистою, від цього залежить рівномірність фарбування. Деякі тканини перед фарбуванням не тільки перуть, а й відбілюють.
5
Розчин для фарбування повинен бути розлучений і промісити в ємності заздалегідь, до того, як туди опустять тканину. Слід переконатися, що в розчині немає грудок і згустків. Якщо опустити річ в погано підготовлений розчин, на тканині одні місця можуть забарвитися сильніше, інші - слабше.
6
Необхідно вибрати для фарбування таку ємність, щоб тканина в ній вільно плавала, рідина повинна повністю покривати річ. Річ кип'ятять в розчині протягом півтора-двох годин, періодично помішуючи. Після вилучення тканини їй дають час на те, щоб охолонути.
7
Потім тканину ретельно полощуть у холодній воді до тих пір, поки не вимиють всі надлишки фарбувального розчину.
8
Існує спосіб забарвлення тканини в пральній машині, але він не підходить для пральних машин з горизонтальним завантаженням, так як розташування дверцята не дозволить правильно виконати всі підготовчі етапи.
9
Для машинки з вертикальним завантаженням вибирають самий щадний режим, заповнюють її невеликою кількістю води, додають фарбувальний порошок, ретельно розмішують фарбу, прокрутивши центрифугу.
10
Підготовка тканини така ж, як і при кип'ятінні в барвному розчині: прання або відбілювання. Розчин, як і в попередньому випадку, повинен покривати тканину повністю.
11
Далі полотно опускають в пральну машинку, кілька хвилин прокручують центрифугу і додають оцет, намагаючись не потрапити на тканину. Перед переходом з режиму прання на режим полоскання машинку зупиняють і запускають заново. Другий цикл прання доводиться до кінця.
12
Перефарбувати тканину можна і натуральними барвниками. Залежно від того, який колір хочуть отримати, застосовують ягоди, листя і трави, кору дерев, чай, каву та інші рослинні компоненти.