Як виконувати станову тягу.

Станова тяга відноситься до базових вправою бодібілдингу. Вона відмінно опрацьовує всю задню поверхню тіла, зміцнює м'язи попереку і допомагає запобігти побутові травми, пов'язані з підняттям тягарів з підлоги. Важкоатлети використовують станову тягу для нарощування м'язової маси. Однак якщо виконувати цю вправу з невеликою вагою, можна домогтися тонусу і підтягнутого тіла.
Вам знадобиться
  • - штанга;
  • - спортивний пояс.
Інструкція
1
Якщо ви новачок у фітнесі, приступати до станової тяги потрібно тільки під керівництвом досвідченого тренера. Завжди пам'ятайте про те, що дана вправа досить травмоопасно. Перед тренуванням виконайте розминку. Для початку спробуйте виконувати тягу лише з одним грифом: цієї ваги буде достатньо.
2
Підійдіть до штанги або грифу, який лежить на невеликий лавці. Намагайтеся наблизитися максимально. Поставте ноги на ширині плечей і злегка зігніть ноги в колінах, подаючи корпус вперед. Спину тримаєте в природному положенні, не вигинаючи, і не напружуючись, однак при цьому стежте, щоб положення хребта не змінювалося. Визначтеся, який хват руками вам більш зручний: найчастіше за все руки розташовуються на ширині плечей. Сідниці опустіть вниз, інакше навантаження на поперек буде занадто велика.
3
Візьміть штангу і починайте повільно, без ривків піднімати її. Намагайтеся переміщати її в декількох сантиметрах уздовж передньої поверхні ноги. Можна навіть торкатися гомілки, колін і стегон. Підборіддя тягніть вперед, погляд направляйте перед собою. Повністю випрямтеся, тримаючи штангу на рівні стегон на витягнутих руках. Опускайтеся в зворотній послідовності. Зробіть 10-12 повторов.Постепенно додавайте вагу на штангу.
Зверніть увагу
Ні в якому разі не кидайте штангу. Якщо ви будете триматися за гриф в той момент, коли штанга вчиняє відбиваємо рух по підлозі, ви можете серйозно травмуватися.
Корисна порада
Для виконання станової тяги та інших силових вправ використовуйте спеціальний спортивний пояс. Він допоможе зафіксувати хребет і запобіжить травми м'язів.