Як розрахувати стяжку. Як розрахувати обсяг стяжки.

Ознайомившись з інструкцією по укладанню будь-якого підлогового покриття, ви напевно знайдете там фразу про те, що підстава під укладання має бути обов'язково сухим, чистим, рівним і міцним. Але як отримати цю саму бездоганно рівну горизонтальну поверхню, що для цього потрібно? А потрібно для цього всього лише правильно зробити стяжку статі. Саме вона, стяжка, дозволить вирівняти підставу для укладання підлогового покриття, а також робить його міцним і твердим.
Інструкція
1
Стяжку необхідно робити під будь стать, будь то ламінат, паркет, лінолеум, плитка або масив - тільки стяжка може додати вашому підлогового покриття надійність і довговічність, а вам комфорт при ходьбі по будинку або офісу. Роботи з укладання стяжки незалежно від обраного матеріалу, вимагають певного розрахунку.
2
Визначте нульовий рівень підлоги, в приміщенні, де буде укладатися підлогу. Зробити це можна за допомогою спеціального лазерного приладу або звичайного будівельного водяного рівня. Якщо ви працюєте з рівнем, то вам знадобиться пересувати рівень по всьому периметру приміщення і ставити невеликі позначки, які в подальшому доведеться з'єднати між собою. Такі лінії і вважатимуться нульовим рівнем і використовуватися надалі для того, щоб визначити горизонтальну площину.
3
Визначте місце максимальної висоти підлоги і, відповідно рівень перепаду висот. Заміряйте відстані від нульового рівня до підлоги в різних місцях і запишіть крейдою на стіні кожну точку заміру, вказуючи точне значення. Так, саме маленьке значення - це буде найвища точка статі, а найбільше, відповідно - найнижча.
4
Відніміть від більшого значення менше, і ви отримаєте різниця, яка буде рівнем перепаду висот вашого статі.
5
Зробіть розрахунок щодо кількості суміші. Так, наприклад, вам необхідно укласти 25 мм стяжки на весь наш обсяг. Середня витрата вашої суміші (можна прочитати на упаковці) становить 2,2 кг на один квадратний метр при товщині стяжки 1 мм. Тоді необхідно 25 мм помножити на 2,2 кг. Виходить 55 кг. Таким чином, ви знаходите, скільки кілограмів суміші знадобиться на 1 квадратний метр. Далі візьміть квадратуру свого приміщення, приміром, 20 і помножте її на отриману кількість, тобто на 55.
6
Таким чином, виходить 55 * 20 = 1100 кг суміші вам буде потрібно на укладання стяжки у вашому приміщенні. Як правило, виробники надають сухі суміші в мішках по 25 або 50 кг, а отже, слід отримані 1100 кг розділити на кількість кілограм в мішку (1100/50 = 22) - у вас вийде кількість мішків сухої суміші, які необхідно буде придбати для укладання стяжки товщиною 2,5 см.