Як спаяти срібло. Як спаяти ланцюжок срібну будинку.

Хтось зламав вашу улюблену срібну столову ложку, яку подарувала вам ваша бабуся, або лопнуло срібне кільце? Можна, звичайно, віддати виріб ювелірові (вартість роботи, як правило, становить одну третю частину вартості срібного вироби), але раціональніше взятися за справу самому.
Вам знадобиться
  • пальник, флюс, припой, латунь
Інструкція
1
Для спайки дрібних деталей використовуйте паяльник з дрібним жалом або скористайтеся маленької газовим пальником, тим більше що для її заправки потрібно звичайний газовий балончик, а співвідношення цін вартості витрачених зусиль і устаткування по відношенню до якості робіт, виявляється в позитивному секторі.
2
Купуйте припій (тут бажано знайти тугоплавкий припой (t від 240 градусів) марок ПСР2, ПСР2,5), або купіть спеціальну пасту (що значно дорожче), купіть флюс.
3
Ретельно очистіть спаюється поверхні від жиру, бруду і окислювачів, місце з'єднання обов'язково промажте флюсом, помістіть туди шматочок припою.
4
Перш ніж паяти, продумайте систему затискачів, зафіксуйте спаюється деталі і грунтовно прогрійте їх краї, потім покладіть деталі на лист азбесту і потужним полум'ям газового пальника починайте прогрів, тут необхідно пам'ятати, що спаяне місце необхідно остудити і тільки після цього обробляти наждачним папером.
5
Крім того, для пайки срібла можуть застосовуватися припої з більш низьким вмістом срібла, але в будь-якому випадку він повинен містити Ag. Пам'ятайте, що ні в одній з майстерень без вашого відома ніхто не має права для спайки срібла використовувати олово або інші низькотемпературні припої, це можливо тільки при вашому дозволі. Надалі, якщо майстер знову ж таки в цьому місці буде використовувати високотемпературний припой, то ваша срібний ланцюжок може просто згоріти.
6
Що ж робити, якщо у вас в магазинах не продається флюс? Зробіть його будинку. Візьміть буру і насипте її в скляний посуд. Залийте буру водою і за допомогою водяної бані нагрійте флакон. Отриману суміш поступово охолодіть, а утворилися кристали подрібніть в ступці. Все, флюс готовий до застосування.
Корисна порада
пам'ятайте, що при самостійному приготуванні припою срібні вироби найкраще паяти, змішавши срібло з латунню в пропорції 3 до 1.