Як зробити розвиваючу книжку.

Насправді зараз можна купити будь-яку книжку , але це не всім доступно небудь через нестачу грошей, або через віддаленість магазинів. Залишається варіант зробити розвиваючу книжку для дитини самому. І в цьому ви обмежені тільки власною фантазією. Нижче описаний варіант створення тканинної книжки розвиваючої дрібну моторику і тактильні відчуття.
Вам знадобиться
 • Шматки щільного однотонної тканини (можна різних кольорів) на геть
 • Шматочки різної тканини на всілякі аплікації та іграшки будь-яких кольорів і фактур
 • Шматок велюру або махрового рушника, розміром 15х15
 • Кілька шматочків штучного хутра
 • Не великий моток волосіні, 20-30 см
 • Пряжа червоного і зеленого кольору
 • 20-30 см тонкого шнура
 • Невеликий шматочок органзи
 • Загартування-невидимка
 • Кольорові нитки
 • 10 великих намистин
 • Пуговки, намистинки різних кольорів і розмірів
 • 2-3 см будь гумки
Інструкція
1
Нехай буде 15х15 см - розмір сторінки і в книзі буде 4 сторіночку. Розкроїте листи: 4 квадрата зі стороною 16-17 см (з запасом на шви) з щільної однотонної тканини і 2 квадрата з щільного картону зі стороною 15 см. Картон всередину сторінок можна і не вставляти, але без нього сторінки в книзі будуть не щільними, гнутися, дитині може бути не зручно грати з нею.
2
Візьміть одну із заготовок. З іншої тканини, бажано відрізняється за фактурою від основної, виріжте 4 прямокутних шматочка, довжиною 6 см і шириною 3 см і 1 великий прямокутник зі сторонами 6 і 14 см. З маленьких прямокутників зшийте рамку, при цьому кожен шматочок перш ніж пришивати до іншого складіть навпіл по довгій стороне.Рамку пришити до основи приблизно посередині, пришивайте тільки зовнішній край рамки. Великий прямокутник складіть навпіл уздовж широкої сторони, зшийте по бічних швах і виверніть. Пришийте незакритим краєм до правого боку рамки. Вийшла дверцята, що прикриває рамку. Пришийте по центру залишилася вільної стороні петельку з гумки, а до рамки гудзик. Слідкуйте, щоб петелька і гудзик були порівнянні за розміром.
3
Тепер візьміть пряжу: червоного і зеленого кольорів. Робимо спочатку червоний помпон, діаметром 3 см і пришиваємо його в центрі сторінки, так, що б у підсумку він прикривався дверцями. Зверху пришийте до нього зелений листочок з тканини. Із зеленої пряжі зробіть три помпончікамі, діаметром 1,5 см або менше. Зшийте їх в ланцюжок. До одного з крайніх помпонів пришийте намистинки-оченята і шматочок червоної тканини - язичок, а другий кінець ушийте в правий нижній кут під рамку і сховайте під неї всього черв'ячка. Перший раз дитині швидше за все потрібно буде показати, де живе черв'ячок, але потім малюк сам буде виймати і ховати його. Перша сторінка готова, хоча за бажанням ви можете ще її прикрасити квіточками, листочками або іншими елементами.
4
Другу і третю сторінки краще відразу зшити між собою, так як на них буде робитися велика загальна аплікація. Візьміть шматок велюру або махрового рушника, виріжте коло, діаметром 10 см і пришити його в центр третього (лівої) сторінки. Пришийте дві чорні або жовті прозорі гудзики замість очей, а на місце носика пришити рожеву гудзичок. Вушка зробіть з штучного хутра. З нього ж виріжте два невеликих овалу (2х1 см), візьміть голку і тонку волосінь, вставте волосінь у вушко голки, зав'яжіть вузлик і протягнете через один з хутряних овалів. Ображати волосінь, залишивши вусик довгою 3-4 см, таким же чином зробіть по кілька вусиків в кожній овалі, а потім пришити їх трохи нижче носика, імітуючи котячу мордочку. Пришийте язичок з червоної тканини.
5
З штучного хутра виріжте довгу смужку, один кінець повинен бути рівний, другий округлий. Це буде котяча лапка, пришити її від котячої мордочки і через всю третю страніцу.Вирежьте з тканини черговий прямокутник, один з кутів зріжте півколом. Що залишився прямий кут пришити до кута третьої сторінки, другу сторону теж пришити, але не до кінця, що б вийшов кармашек.Теперь виріжте з тканини два шматочки у вигляді крапельок, 4 см довжиною, зшийте разом, залишивши невелику дірочку, набийте тканинними обрізками і зашейте остаточно, пришийте очі, вушка і хвостик. Кінець хвостика ушийте внутр кишеньки, що б мишка не загубилася. Тепер дитина може рятувати мишку від кішки.
6
Остання сторінка. Виріжте з двох тканин різного кольору (в ідеалі світло і темно зелений) дві заготовки у формі листа, зшийте їх між собою і пришити по діагоналі до останньої сторінки за один край, так, що б нижня частина сторінки прикривалася цим листом і його можна було підняти . До центру аркуша пришити один кінець шнура. Тепер надіньте на нього стару невидимку і обмотайте її кольоровими нитками, до верхньої частини пришийте дві прозорих круглих гудзики, а до спинки 4 довгастих шматочка органзи. Другий кінець шнура пришийте в правий верхній кут сторінки. Бабка може прилітати на лист і відлітати з нього.
7
Під листом у верхньому лівому кутку пришити один кінець ще одного шнура. На нього надягніть 10 великих намистин, краще прозрачних.Закрепіте другий кінець шнура в правому нижньому кутку. Дитина може порахувати, скільки крапельок роси скупчилася під листом.
8
Тепер попарно складіть сторінки лицьовою стороною всередину, зшийте по трьом сторонам і виверніть. Всередину сторінок вставте заготовлені раніше картонні квадрати. Складіть їх разом корінцями сторінок і прошийте. Вийшла маленька, але дуже цікава і корисна книга.
9
За бажанням для книжки можна зробити обкладинку. Для цього виріжте з будь-якої тканини ще 4 квадрата, а так само 2 картонних квадрата все так же зі стороною 15х15 см. Тканинні квадрати сумістите попарно, лицьовою стороною один до одного, зшийте по трьом сторонам і виверніть на лицьову, вставте в отримані кишені квадрати з картону і пришити обкладинку до вашої книжці: один квадрат перед першою станицею, другий - після останньої.
Зверніть увагу
Не давайте цю книгу зовсім маленьким дітям, так як в ній є дуже дрібні деталі, які можуть відірватися і дитина може проковтнути їх. З цієї ж причини не залишайте маленького дитину наодинці з книжкою.
Корисна порада
Книжку можна зробити будь-якого розміру і з будь-якою кількістю сторінок. На скільки вистачити вашої фантазії. Наведений вище варіант лише приклад, що б ви зрозуміли сам прінціп.Давая дитині книжку, розкажіть йому цікаву історію про кожну сторіночку, що б йому було ще цікавіше грати.
Сьогодні в магазинах можна знайти найрізноманітніші розвиваючі іграшки для малюків. Але не всіх батьків влаштовує їх ціна або якість. Виявляється, при мінімальних навичках рукоділля можна самостійно виготовити чудову розвиваючу книжку , яка не тільки багато чому навчить вашого малюка, але і стане символом вашої батьківської любові і, можливо, перейде у спадок майбутнім онукам!
Вам знадобиться
 • Яскрава пластикова папка на кільцях; тканини різної фактури і забарвлення, в тому числі фетр і фліс; термоаппликації; синтепон і флізелін; шарудять матеріали (наприклад, целофанові пакети або обгортки від цукерок); липучки і гумки, шнурки і кольорові блискавки; ґудзики, намистинки і бісер; картон і кольоровий папір; нитки, голки, швейна машина, клей.
Інструкція
1
Приступаючи до роботи, продумайте ескіз майбутньої книжки. Спробуйте зобразити задумане на папері хоча б схематично, в загальних рисах. Вирішіть, якого книжка буде розміру. Можна придумати таку конструкцію, щоб сторіночки вільно виймалися і вкладалися нові. Для цієї мети підійде невелика пластикова папка яскравого кольору на кільцях, придбати яку можна в магазині канцелярських товарів.
2
Щоб книжку можна було розбирати і додавати нові сторінки, на кожен листок необхідно пришити петлі. Можна, навпаки, проробити в сторінках отвори.
3
В сторінки для додання додаткового обсягу вкладіть шар синтепону. Якщо обкладинку вашої книжки передбачається зшити з тканини, зміцните її картонними вкладками.
4
Маленькі деталі придуманих вами сюжетів книжкових сторінок проклейте флізеліном і пристрочите до фону рядком "зигзаг". Деталі побільше достатньо вирізати з тканини і пришити.
5
Для виготовлення рухомих елементів деталь, проклеєну флізеліном, пристрочите до клаптика тканини, наповніть синтепоном, акуратно виріжте по контуру і прикріпіть на липучку. Так можна зробити сторінку з переміщаються фігурками (зірки на небі, сонечко і хмарки, цифри і букви, яблука й гриби на спинці у їжачка тощо). Подібні фігурки можна змайструвати і з Неосипающаяся матеріалів, таких як фліс або фетр.
6
Зробіть сторінку з різнокольоровими геометричними фігурками. До деяких сторінках пришити шарудять елементи або вкладіть в самі листи целофан. Цей прийом, безсумнівно, приверне увагу цікавого крихти. Малюкові напевно сподобаються і різні заховані фігурки, наприклад, жучок під листочком або зайчик за дверкою будиночка.
7
Для розвитку дрібної моторики передбачте сторіночку-шнурівку. Прикріпіть картинку черевика з дірочками, в які можна протягувати шнурок. Сторінка з нашитою на неї блискавкою навчить малюка нею користуватися. Елементи з тканин з різною фактурою і різні нашиті гудзики і намистини допоможуть малюкові познайомитися з розмірами і квітами, розвинуть уважність.