Як зробити укол самостійно. Як зробити укол інсуліну самостійно.

Робити уколи самостійно не рекомендується, але іноді в силу певних обставин без цього не обійтися. Ввести ін'єкцію в м'язову тканину або підшкірно вийде практично у кожної людини, а ось поставити внутрішньовенний укол досить складно. У будь-якому випадку, перш ніж починати лікування медичними засобами, необхідно відвідати лікарню, щоб вам зробили призначення.
Вам знадобиться
  • - шприц;
  • - розчин для ін'єкцій;
  • - ватка;
  • - спирт.
Інструкція
1
Внутрішньом'язовий укол можна ставити практично в усі м'язи, але все ж краще вводити в верхню частину стегна або сідницю. Двома пальцями помацайте зону, в яку ви припускаєте поставити укол. Якщо під подушечками пальців ви не відчуєте ущільнень, обробіть це місце ваткою зі спиртом. Голку вводите під прямим кутом, приблизно на глибину 1-2 см. Опустіть поршень і витягніть шприц, після чого прикладіть ватку зі спиртом. Якщо ви вводите масляне ліки, то спочатку потягніть поршень на себе. Подивіться - в шприці не повинно бути крові. Якщо вона присутня, робіть другий прокол. Не можна вводити лікарські засоби на масляній основі в кровотік.
2
Подкожно найчастіше ставлять вітамінні препарати, але іноді і лікарські. Якщо ви будете ставити укол самі собі, робіть це в живіт. Ретельно промийте руки в теплій воді з милом, а краще надіньте стерильні рукавички, так як доведеться затискати шкіру пальцями. Наберіть в шприц розчин, обробіть шкіру спиртовмісної рідиною. Пальцями лівої руки зробіть складку на животі, потім обережно і тільки поверхово введіть голку під кутом 45 градусів на глибину 3-4 мм. Введіть ліки, але ваткою притискати не рекомендується, так як розчин може витекти назовні.
3
Якщо вам призначили внутрішньовенні ін'єкції, насамперед огляньте свої вени на руках. Якщо вони погано проглядаються, значить, при всьому бажанні ви не зможете потрапити голкою у вену. Коли периферичні вени видні, ввести в них розчин буде не складно. Наберіть в шприц ліки, надіньте наконечник для голки і відкладіть його вбік. Перетяните руку вище ліктя джгутом і попрацюйте кулаком. Коли вени "надуються" введіть голку і ослабте джгут. Повільно опустіть поршень шприца і витягніть голку. Прикладіть ватку і сильно притисніть її. Якщо вам призначили хлористий, краще ходіть кілька разів на день в лікарню для його введення, так як якщо ви потрапите мимо вени, може з'явитися опік або навіть анафілактичний шок. З цієї причини не варто ризикувати своїм здоров'ям.