Як знімати парафін з лиж.

Лижі стали погано ковзати, і ви перестали отримувати задоволення від лижних прогулянок. Причина, як правило, криється у несвоєчасному або в неякісному обслуговуванні лиж. Тому важливо вміти не тільки зберігати лижі, але й обробляти їх.
Інструкція
1
Обробка лиж парафіном проводиться для захисту ковзної поверхні від окислення, а також для відводу води, яка утворюється під час контакту лиж зі снігом. Для зняття парафіну використовуйте змивку (спеціальну суміш сімейства аліфатичних розчинників) або очистку скребками. Тут необхідно пам'ятати, що смивка видаляє грунтовий (базовий) парафін, і тому даний спосіб хороший тільки в тому випадку, якщо ви вирішили виконати процедуру нанесення парафіну з нуля.
2
Якщо ви не переслідуєте цю мету, тоді скористайтеся скребками. Пам'ятайте, що при збереженні грунтовки ви надалі можете використовувати різні види парафіну в залежності від погодних умов.
3
Придбайте в магазині спеціальний верстат для кріплення лиж або виготовте його самі (це треба для того, щоб лижа мала опору по всій довжині). Доведеться купити і виготовлені з органічного скла або пластмаси скребки. Вони зазвичай мають товщину від 3 до 5 мм. Велика товщина скребка дозволяє проводити більш жорстку обробку. До речі, скребок також можна виготовити самому.
4
Щоб уникнути утворення увігнутою або опуклою поверхні, рівномірно натискаючи скребком, проведіть їм кілька разів від носка лижі до її задньої частини. Щоб не допустити сильного пошкодження поверхні, проводите скребком рівно, без зривів.
5
Періодично очищайте скребок від налиплого на нього парафіну. Для додання інструменту відповідної гостроти при необхідності доводите його за допомогою наждачного паперу.
6
Ретельно обробіть жолобок і краю лиж. Для цього використовуйте скребки відповідної форми. Залишки парафіну видаліть жорсткої нейлонової щіткою. Здійснюючи рівномірні короткі рухи, пройдіться нею вздовж лижі.
7
Для очищення ковзної поверхні від бруду, мастил або при радикальній зміні парафінів використовуйте гарячий спосіб. Для цього за допомогою спеціального праски (так само можна використовувати звичайний побутовий праска) нанесіть на поверхню лижі парафін, не чекаючи повного застигання парафіну, видаліть його за допомогою скребка. Зверніть увагу, що при вірному підході під час ваших дій перед скребком утворюється своєрідний валик, що складається з парафіну бруду і залишків мазей.
Як відомо, лижі мазати треба. Будь лижна мазь краще, ніж нічого. Особливо якщо лижі дерев'яні. Хоча й нові пластикові також необхідно мазати спеціальними лижними мазями. Чому у множині? Та тому, що лижі мазати доводиться двома видами мазей або парафінів.
Інструкція
1
Мазь ковзання наноситься на п'яту і носок лижі , покращує ковзання, підвищує швидкість, відповідно, збільшує задоволення. Вибирається залежно від температури і вологості повітря. Буває Фторосодержащие і без фтору. Фторовмісна мазь, парафін, застосовується при вологій погоді.
2
Мазь тримання запобігає мимовільно віддачу, ковзання назад, лиж, утримує лижу на місці вчасно поштовху ноги. Вибирається також залежно від температури і вологості. Наноситься на середню частину лижі , на колодку, частина лижі (50 см) вгору від п'яти черевика, вставленого в кріплення.
3
Для нанесення парафіну, мазі на лижі вам знадобиться спеціальний праску (можна взяти і звичайний, старий, без отворів на підошві, поставити на найнижчий нагрів і тримати під рукою вологу ганчірку для швидкого охолодження ), пластиковий скребок (можна купити, а можна і самим зробити, підглянувши його конструкцію в магазині), нейлонова щітка (досить жорстка), м'яка ганчірка (повстяна або вовняна).
4
Первинна обробка нових лиж повинна виконуватися м'якими позитивними парафинами без фтору, температура плавлення 65-70о С.
5
Обережно прогрійте ковзаючу поверхню лижі (наприклад, носок) теплим утюгом.Коснітесь праскою базового парафіну і накапати парафін на розігріту ковзаючу поверхню лижі .
6
За допомогою праски вплавьте парафін в ковзаючу поверхню. Слідкуйте за тим, щоб між поверхнею і праскою був шар парафіну. Дайте застигнути парафину хвилин 10-15.
7
Видаліть парафін з лижі скребком. Щіткою приберіть залишки парафіну з ковзної поверхні лижі і відполіруйте м'якою ганчіркою.
8
Повторіть ті ж маніпуляції з рештою ковзними поверхнями лиж. На базовий парафін таким же чином накладіть погодний парафін, тобто той, який підходить для даної температури і вологості.