Як перевірити справність термостата.

Одним з пристроїв, що відповідають за підтримання оптимального температурного режиму роботи ДВС, є термостат, покликаний спрямовувати охолоджуючу рідину (ОЖ) залежно від температури по малому або по великому контуру системи охолодження. Перевірити працездатність термостата можна безпосередньо на автомобілі, а також знявши його. Для перевірки працездатності термостата на автомобілі існує два способи.
Вам знадобиться
  • - термометр;
  • - охолоджуюча рідина.
Інструкція
1
Запустіть двигун. Перевірте на дотик стан нагріву нижнього і верхнього патрубка. Якщо під час прогріву двигуна температура верхнього патрубка збільшується швидше, ніж нижнього - термостат справний. Якщо вони нагріваються одночасно, термостат потрібно міняти. Це і є першим спосіб, який полягає в перевірці різниці температур у впускному і випускному патрубках, підвідних і відвідних охолоджуючу рідину до радіатора автомобіля.
2
Відкрийте заливну горловину і переконайтеся в тому, що рівень охолоджувальної рідини відповідає нормі. Запустіть двигун, опустіть в заливну горловину термометр (необхідний прилад, який здатний вимірювати температуру більш 100оС). За умови, коли показання термометра перший час залишаються незмінними, а по досягненні робочої температури різко збільшуються, термостат вважається справним. В іншому випадку показання термометра збільшуються поступово, у міру прогріву двигуна. Це другий спосіб, який призначений для автомобілів, у яких на радіаторі охолодження мається заливна горловина.
3
Зніміть термостат з автомобіля, третій варіант призначений для точнішої перевірки працездатності термостата. Перевірте стан прилягання клапана. Пружина повинна щільно притискати його до корпуса термостата.
4
Приготуйте термометр, з градуювання шкали більш 100оС і технологічний розчин, що складається з етиленгліколю і води в співвідношенні 50/50.
5
Помістіть термостат і термометр в розчин таким чином, щоб вони не торкалися дна і стінок ємності. Нагрівайте розчин, в процесі чого контролюйте його температуру. Початок спрацьовування клапана термостата відбувається при температурі 87оС, а при досягненні 102оС клапан повинен бути відкритий повністю. Якщо замість технологічного розчину використовується звичайна вода, ці показники дорівнюють 83оС і 98оС відповідно. У разі відхилення від цих значень термостат вважається несправним.