Як армувати перекриття. Як розрахувати арматуру для бетонне перекриття.

Це питання собі задавали ті, хто хоча б раз в житті проводив капітальне будівництво приватного будинку. Варто відзначити, що безпосередньо сам процес армування досить простий, але для його якісно виконання необхідно досконально вивчити технологію, а також засвоїти послідовність і специфіку деяких етапів.
Інструкція
1
Проведіть розрахунок конструкції монолітного перекриття . Зберіть всі діючі на перекриття навантаження, як постійні (власна вага конструкції, вага оздоблювальних матеріалів, стін стелі і т.д.), так і тимчасових (навантаження від людей, меблів, обладнання) і виробляєте статичний розрахунок конструкції. На основі проведеного розрахунку виберіть товщину монолітного перекриття, необхідне армування, а також товщину бетону і схему армування.
2
Сформуйте балочний «каркас» і встановіть опалубку в необхідному місці. Як правило, будь-яка опалубка складається з дерев'яних щитів і підпірок (можна використовувати дерев'яні бруски або дошки, але з урахуванням того, що вони повинні витримати вагу армованого бетону). Що стосується опор, то їх має бути не менше 6-8 на кожний з встановлених щитів - менша кількість попросту не дозволить утримати всю конструкцію, і площину перекриття не буде такою гладкою, який би хотілося.
3
Виконайте армування або за допомогою звичайнісінької штукатурної сітки, якщо в процесі експлуатації на конструкцію не діятимуть великі навантаження, або з металевих прутів і навіть старих залізних труб. Процес армування почніть з установки на опалубку штукатурної сітки - вона в процесі заливки бетоном додатково «стягне» внутрішні стінки і не дасть їм обсипатися і тріскатися в ході експлуатації.
4
Приварите залізні труби (бажано заздалегідь порізані на шматки різного розміру) до встановлених заздалегідь залізним балках, сформувавши таким чином якусь сітку і прикрутити до цих самих трубах залізні прути через кожні 15-20 см сітки. Після того як каркас армування буде створений, приступайте до в'язки - процесу, основним призначенням якого є додатково утримування бетону в ході експлуатації перекриття. Для такого в'язання можна використовувати або м'яку дріт, або ж металеві прути, які після привариваются до труб.
5
Залийте створену форму бетоном. Варто відзначити, що на початковому етапі заливки (так званому «проливанні») розчин повинен бути «рідким», щоб його згодом можна було «поворушити» за допомогою лопати. Далі, необхідно замішати розчин «погуще» і за заздалегідь встановленим маяках залити його в опалубку. Після заливки опалубки, слід вичекати до повного висихання суміші (дві-три тижні), потім зняти форму і вирівняти Приготуйтесь перекриття за допомогою спеціальних сумішей.
Однією з кращих технологій будівництва перекриттів вважається виготовлення їх за допомогою литого бетону. Вони виконуються як самостійно, так і за допомогою сторонніх будівельних організацій. У кожному разі, слід попередньо скласти проект, де потрібно розрахувати всі матеріали.
Вам знадобиться
  • - металева арматура;
  • - дошки для настилу;
  • - дерев'яні опори;
  • - профнастил.
Інструкція
1
Виготовте настил, на якому зв'яжіть арматурну сітку. Потім її залийте бетоном. Настил зробіть з дощок, він повинен бути якомога більш рівним. Встановіть підпірки по всій поверхні настилу, щоб він не продавлювався, а перекриття вийшло досить горизонтальним. Якщо якість стелі дуже важливо, то на настил укладіть на водостійку фанеру, краще ламіновану. Арматурну сітку в'яжіть таким чином, щоб вона спиралася (лягала) на стіни.
2
Зробіть бічну опалубку, щоб бетонний розчин не виливався з боків. Для заливки використовуйте або спеціальне обладнання, наприклад, колоновидна вагонетка з висувним дном або бетононасос, або вручну. Вагонетку наповнюють бетоном на землі, потім піднімають краном і заливають ділянку. Можна заливати частинами. Але при цьому потрібно стежити за тим, щоб бетонна суміш не висихала остаточно. Наприклад, ввечері закінчили, а вранці продовжили. Товщина бетонного шару повинна складати близько 10 см, але може бути і трохи більше.
3
Використовуйте профнастил в якості альтернативного підходу. Однак його застосовуйте тільки в якості незнімної опалубки, тобто присутність профнастилу не скасовує і не замінює армування. Для створення масштабних перекриттів використовуйте спеціальні пристосування, наприклад, вібратори. Е Він застосовується для того, щоб з розчину вигнати бульбашки повітря, тим самим зробити його міцним. Без такого ущільнення перекриття робити небезпечно. Будівельники не завжди ущільнюють бетон вібраторами, часто це робиться простий лопатою, стусанами між прутів арматури.
4
Виберіть товщину бетонного шару, марку бетону, товщину арматури і крок сітки, виходячи з умов міцності. Для товстого перекриття застосовуйте більш збільшений діаметр арматури. Ці параметри розраховуються за спеціальними методам, обумовленим в СНиП.