Як відіпрати клей "Момент". Як відіпрати пляму від клею момент.

Клей « Момент » надійно склеює будь-які види виробів, керамічні, скляні, пластикові, шкіряні, може використовуватися в будь-яких поєднаннях при комбінованому склеюванні дерева і шкіри або скла і пластика і т.д. Його цінують за простоту, швидкість і надійність у використанні. Якщо роботи провести неакуратно, то від клею можуть залишитися плями, що не відпираються звичайним способом з використанням синтетичних миючих засобів, тому перед пранням пляма необхідно обробити.
Вам знадобиться
 • - хімічний очисник;
 • - бензин;
 • - розчинник;
 • - ацетон;
 • - рідина для зняття лаку;
 • - тампон;
 • - щітка;
 • - губка.
Інструкція
1
Для видалення клею можна скористатися кількома засобами. Усі вони спрямовані на розм'якшення плями для подальшого механічного отскабліванія. Найбільш популярний препарат для видалення клею момент - це хімічний очисник під торговою назвою «Контакт». Він навіть продається в супермаркетах на одній полиці з клеєм і призначений для безпосереднього видалення моменту з тканини, меблів та інших виробів, на які потрапив клей. Для видалення плями з допомогою очищувача уважно ознайомтеся з інструкцією, нанесіть очищувач на пляму, почекайте вказаний час, зчистіть клей за допомогою щітки або губки, виперіть виріб звичайним способом. Якщо з першого разу не вдалося повністю позбавитися від плями, процедуру повторіть.
2
Якщо у вас немає очищувача, то можете використовувати бензин. Нанесіть бензин на пляму з клеєм, почекайте 15 хвилин, знову змочіть диск бензином і протріть пляму. Зчистите клей за допомогою жорсткої щітки або губки і виперіть виріб звичайним способом.
3
Також можна скористатися розчинником, ацетоном, рідиною для зняття лаку. Будь-яке їх зазначених коштів нанесіть на пляму з клеєм за допомогою диска або тампона, дайте час клею розм'якшитися протягом 15-20 хвилин, знову протріть пляму тампоном, змоченим в будь-якому засобі, зчистіть клей за допомогою жорсткої губки, виперіть виріб.
4
При видаленні клею з м'яких меблів після нанесення очищувача, бензину, розчинника, ацетону або рідини для зняття лаку почистіть меблі за допомогою засобу для чищення килимів.
5
При використанні будь-якого вищевказаного кошти не забувайте, що не на кожному виді тканини можна використовувати агресивні засоби. Наприклад, за допомогою даних засобів не можна очищати натуральний шовк, шерсть, ацетатні тканини, оксамитові. Тому перед використанням очищувачів, нанесіть невелику краплю на непомітне місце і подивіться на результат. У зв'язку з цим клей «Момент» можна зчистити далеко не з усіх видів виробів, в деяких випадках краще купити аплікацію і заклеїти пляма, ніж зіпсувати річ.
Клей може мати різний склад, але незмінно залишає на одязі стійкі плями, які неможливо відіпрати звичайним способом, тому перед пранням всі плями слід обробити. Способи обробки залежать від того, який вид клею залишив забруднення.
Вам знадобиться
 • - бензин високого очищення;
 • - харчова сода;
 • - мило «Антіпятін»;
 • - господарське мило;
 • - розчинник;
 • - уайт-спірит;
 • - денатурований спирт;
 • - гліцерин;
 • - пральний порошок;
 • - столовий оцет;
 • - нашатирний спирт;
 • - жорстка губка;
 • - щітка.
Інструкція
1
Видаляйте плями від клею ПВА денатурованим спиртом або столовим оцтом. Для цього рясно змочіть губку для миття посуду одним із зазначених коштів, ретельно протріть місця забруднень, через 20-30 хвилин виперіть тканина в пральній машині з використанням синтетичних миючих засобів.
2
Якщо ви забруднили одяг або скатертину силікатним клеєм, то відразу ж після виявлення плям замочіть виріб у теплій мильній воді на 3:00, через вказаний час ретельно намильте плями господарським милом, потріть губкою або щіткою, прополощіть у чистій воді, виперіть в пральній машині.
3
Другий спосіб видалити плями від силікатного клею, розчиніть у теплій воді 2 столові ложки порошку, ретельно збийте розчин, додайте 3 столові ложки харчової соди, ще раз розмішайте отриманий розчин, замочіть виріб на 3-4 години, потріть жорсткою щіткою , прополощіть у чистій воді, виперіть в пральній машині.
4
Супермомент і момент залишають дуже стійкі плями, які видаляйте за допомогою розчинника 646, високоочищеного бензину, гасу, уайт-спіриту або ацетону. Для використання даних коштів рясно змочіть губку, ретельно протріть всі забруднені місця, залиште на 30 хвилин, повторіть обробку, прополощіть тканину в мильному розчині, потім в теплій чистій воді, виперіть в пральній машині. Навіть агресивні розчинники не завжди можуть впоратися з забрудненнями від моменту і супермомента, тому при роботі з даними видами клею будьте дуже обережні, проводите склеювання в старому одязі, з якою в разі забруднення можна без жалю розлучитися.
5
Не користуйтесь агресивними розчинниками для видалення плям з делікатних тканин, спробуйте обробити місця забруднень розчином столового оцту і нашатирного спирту, змішаних в рівних пропорціях. Рясно змочіть пляма, протріть губкою, виперіть. Якщо всі зусилля по видаленню моменту і супермомента не привели до бажаного результату, то приклейте на місця з плямами аплікацію або вишивку.
6
Для видалення плям від канцелярського клею використовуйте мило під торговою назвою «Антіпятін» або звичайне господарське мило. Рясно змочіть тканину, намильте одним із зазначених коштів, промийте місця забруднень під проточною водою, виперіть виріб.
7
Для видалення плям від казеїнового клею змішайте гліцерин і нашатирний спирт в рівних пропорціях, нанесіть на пляму, протріть губкою, виперіть в мильному розчині.