Як зшити панталони.

Панталони переживають другу молодість. За останні кілька століть роль у них була різною. Це могли бути еротичні мереживні панталончики, зводили з розуму чоловіків. Знамениті радянські панталони з начосом виглядали дещо потворно, але зате в них було дуже тепло. Зараз популярні панталони всіх сортів і видів. Це може бути як частина реконструкторського світського костюма, так і цілком сучасний предмет нижньої білизни. Зшити їх можна і самій.
Вам знадобиться
  • -батіст, шовковий трикотаж або високоякісна синтетика;
  • -кружево або шиття - близько 4 м;
  • -бельевая гумка - 2 м;
  • - нитки муліне;
  • -ніткі швейні по товщині і кольору тканини;
  • -швейна машинка;
  • -іголка для трикотажа;
  • -миллиметровка;
  • -карандаш;
  • -линейка..
Інструкція
1
Зробіть викрійку. Якщо у вас є форма досить вузьких брюк, можна використовувати її. Якщо готової викрійки ні, потрібно її побудувати. Виміряйте обхват стегон і розділіть отримане число на 2. Мірку треба розділити ще на 3, 6, 8 і 16. Результати запишіть.
2
На аркуші міліметрівки проведіть горизонтальну ліню, рівну полубохвату стегон, плюс 5 см. Вниз від кінців лінії проведіть перпендикуляри. Відкладіть на них відстані, рівні 1/3 напівобхвату стегон. З'єднайте середини прямій. Розділіть перпендикуляри навпіл і через середини поведіть лінію, паралельну верхньої.
3
Продовжіть нижню лінію. Відкладіть вліво відрізок, рівний 1/8 напівобхвату стегон, а вправо - 1/16. Позначте ці точки якими буквами - наприклад, А і В. Від цих нових точок поведіть вниз перпендикуляри на відстань 5 см і з'єднайте отримані точки прямою лінією.
4
Від верхнього лівого кута сітки відкладіть вправо 4 см і поставте крапку. З'єднайте її плавною лінією з точкою А. Дугу продовжите вгору на 3 см. Цю нову точку з'єднайте прямий з правим верхнім кутом сітки. Точку В з'єднайте з правим кінцем середньої лінії сітки. Виріжте викрійку.
5
Складіть тканину вдвічі лицьовою стороною всередину. Розкладіть викрійку так, щоб часткова нитка тканини відповідала вертикальних лініях викрійки. Припуски на шви краще теж накреслити відразу. По вертикальних зрізах залиште 1 см, по горизонтальних - 2, 3-3 см. Виріжте деталі.
6
Складіть одну деталь лицьовою стороною всередину і вставте зрізи штанин. Змітайте їх, сострочіть і разутюжьте шов. Припуски можна обробити оверлоком або обмітати. Можна їх також загнути їх в сторону основної тканини і прострочити. Точно так само зшийте другий штанину.
7
Тепер потрібно сострочіть центральний шов. Для цього виверніть одну штанину на лицьову сторону, іншу залиште як є. Вкладіть першу штанину в другу. Змітайте і приміряйте. Можливо, доведеться щось підігнати. Якщо все нормально, стачайте довгий шов. З припусками поступите точно так само, як ви робили це на колошах. Обидва припуску загніть в одну сторону і заутюжьте.
8
Загніть верхній край 2 рази. Приметайте підгин, не забувши залишити отвір для гумки. Прострочіть підгин. Обмітайте отвір і вставте гумку. Точно так же підігніть і підшийте вбогий обох штанин.
9
Прикрасьте панталони шиттям або мереживом. Шматок мережива розділіть навпіл і зшийте 2 однакових кільця. Мереживо краще зшивати внахлест на 0,5 см «зигзагом». Присборить мереживо. Це можна зробити вручну, за допомогою шва «вперед голку» або машинною строчкою з довгими стібками. Стягніть кільце, щоб воно по ширині зрівнялося зі штаниною. Накладіть його на низ штанини і пришити «зигзагом» або вручну.
Зверніть увагу
Бавовняну тканину перед розкриємо необхідно випрати і пропрасувати.
Корисна порада
Якщо у вас є форма штанів, укоротите штанини до потрібної довжини і підійміть лінію талії сантиметра на 2-3.