Як видалити жирну пляму з куртки.

Речі, які відносяться до демісезонні предметам гардероба, іноді доводиться очищати від забруднень самостійно. Можна вивести плями в хімчистці або в домашніх умовах за допомогою підручних засобів. Жирні плями на одязі - одна з найнеприємніших проблем, особливо коли плями вже застарілі. З цим стикаються практично всі, навіть самі акуратні люди.
Вам знадобиться
  • Щітка, дощечка, матеріал, картопля, зубний порошок, сіль, господарське мило, крейда, тальк, білий аркуш паперу, праска.
Інструкція
1
Перед тим, як почати позбуватися від жирного плями на куртці, ретельно очистіть виріб від пилу для початку сухий щіткою, а потім вологою. Пляма обробляти потрібно з виворітного боку тканини, для цього підкладіть під куртку невелику дощечку, обтягнуту матерією. Пляма чистити рекомендується білою ганчірочкою або ватяним тампоном. Спочатку потрібно почати обробляти краю жирного плями, і поступово рухатися до центру. При такому способі чистки, воно не буде розпливатися. Якщо зробити інакше, забруднення може розійтися ще далі.
2
Якщо жирну пляму на куртці свіже, його не важко видалити. Для цього згодиться зубний порошок або звичайна сира картоплина, яку потрібно розрізати, прикласти на місце плями, і терти доти, поки не зникне пляма. Зубний порошок також варто насипати на пляму і акуратно в нього втирати. Ваша куртка буде знову як нова.
3
Свіжу жирну пляму на речі можна очистити, якщо рясно посипати його сіллю і акуратно потерти. Періодично міняйте спецію, поки не зникне пляма. Залишилося лише випрати місце забруднення за допомогою господарського мила.
4
Існує ще один простий метод очищення куртки від свіжого жирного плями. Цей спосіб також ідеальний для куртки білого кольору. Подрібніть крейда і посипте їм жирну пляму, залиште на кілька годин. Крейдяний порошок вбере в себе бруд і жир, виведе пляма з куртки. Залишилося лише тільки струсити крейда, і якщо залишилася невелика пляма, заперіть його звичайним господарським милом вручну.
5
Позбутися від жирного плями на куртці вам допоможе звичайний тальк, який можна купити в будь-якому магазині. Присипте жирну пляму тонким шаром порошку, зверху прикладіть паперовий рушник або м'який білий аркуш паперу. Нагрійте праску і пропрасуйте пляму. Жир почне поступово вбиратися в папір і пляма пропаде. Можна після цього випрати куртку з господарським милом або протерти ватним тампоном, змоченим в чистому бензині. Не забудьте підкласти із зворотного боку дощечку, обгорнуту тканиною, інакше пляма може утворитися із зворотного боку куртки.