Як викрутити зламаний болт.

Іноді трапляється так, що при закручуванні нових болтів застосовується зайве зусилля і болт ламається, а також при викручуванні старих заржавілих болтів, доводиться мати справу з болтами із зірваним різьбленням або зламаною головкою. В цьому випадку є кілька прийомів, що дозволяють прибрати такий болт.
Вам знадобиться
  • - рідкий ключ;
  • - викрутка, пасатижі, розвідний ключ;
  • - дриль;
  • - зварювання
Інструкція
1
Залийте отвір зі зламаним болтом рідиною, здатну полегшити вашу роботу. Це може бути рідкий ключ, або універсальна змазка. Діють вони, через деякий час, коли з'єднання очиститься.
2
Огляньте головку болта. Якщо її кути зірвані і перестають бути чіткою шестигранник, то якщо болт не дуже великий, то візьміть пасатижі. Якщо болт крупний, то замість пассатижей використовуйте газовий ключ. Розташуйте пассатижи під прямим кутом до болта. Спробуйте відкрутити болт таким чином.
3
За відсутності у болта головки, в тому випадку, якщо болт досить великий, то найменшим свердлом зробіть в самому болті в лінію 2-3 отвори, Посверліте, таким чином, паз під викрутку. Вставивши викрутку в висвердлених паз, викрутити болт. Викрутку краще брати Т-подібну.
4
Якщо головка зламана, але частина болта злегка виступає, то за неї також можна вхопитися пассатижами. А в поєднанні пассатижей і пропила паза під викрутку, використання двох інструментів підвищує ймовірність успішного вилучення болта.
5
Спробуйте за допомогою зварювання приварити до поламаних болту підходить за розміром гайку, а потім викрутити болт, використовуючи гайку в якості головки болта.
6
Висвердлите болт в тому випадку, якщо у нього немає головки, а сам болт невеликий. Це найбільш «руйнівний спосіб вилучення болта. Для цього в центрі болта сверлится отвір. Свердло для початку візьміть меншим діаметром, ніж сам болт, бо можливо, що при включенні реверсу на дрилі, болт вивернеться разом зі свердлом. Якщо цього не сталося, то в отвір можна легенько вбити плоску викрутку відповідного діаметру і спробувати видалити болт разом з нею, або висвердлити болт свердлом того ж діаметру.
Зверніть увагу
Завдання висвердлити болт, не пошкодивши поверхні не завжди здійсненна. Особливо це стосується ситуацій, що виникають при ремонті автомобілів. Іноді рішення про заміну вузла цілком буває менш витратним як у фінансовому, так і в емоційному сенсі.
Корисна порада
Якщо болт масивний, то в якості викрутки можна використовувати зубило з молотком, викручуючи болт легким постукуванням в потрібному напрямку.