Як вивести пасту від ручки.

Багато знайомі з такою проблемою, як протечка пасти в кульковою ручці. Не страшно, якщо ручка в цей час знаходиться в пакеті чи просто лежить на столі. Але якщо пляма від пасти виявилося на одязі, потрібно буде прийняти ряд заходів для того, щоб усунути його.
Вам знадобиться
  • - розчин уайт-спіриту, перекису водню або нашатирного спирту;
  • - сіль;
  • - лимонна кислота;
  • - сода;
  • - спирт;
  • - рідина для зняття лаку (ацетон).
Інструкція
1
Найкорисніший порада - не тримайте ручку близько до одягу. Але раз вже так сталося, то вам варто негайно перейти до ліквідації плями. Паста є досить густою за своєю консистенцією, тому вивести пляму від кулькової ручки краще відразу після його виникнення. Візьміть розчин уайт-спіриту і розмішайте одну чайну ложку на одну склянку води. Залийте область плями і чекайте ефект. Через деякий час перевірте результат. В якості альтернативи можна використовувати нашатирний спирт або перекис водню.
2
Засипте пляма рясною кількістю солі. Дайте пасті трохи вбратися, після чого полийте зверху розчином лимонної кислоти. Замість солі також можна використовувати соду.
3
Якщо вищевказані заходи не допомагають, виводите пляма за допомогою звичайного етилового спирту. Він відмінно розчиняє густу пасту. Полийте спирт на область плями і трохи потріть його ганчіркою. Ви побачите, що частина чорнила буде вбиратися в саму ганчірку. Те ж саме можна сказати і про рідини для зняття лаку. Крім того, спирт можна розмішати з оцтом для досягнення найкращого результату.
Зверніть увагу
Зазначені заходи можуть розчинити не тільки пасту від ручки, а й природну фарбу речі. Це призведе її остаточно в непридатний стан. Не захоплюйтеся великою кількістю засобів для виведення плям, краще використовуйте їх в обмеженій кількості, але потримайте в них пляма тривалий час. Відбілювачі і засоби для виведення плям, що не містять хлор, можна залишати на тканині до доби. Випробувати засіб краще на внутрішній стороні або на старій речі.
Корисна порада
Багато компаній-виробників миючих засобів та інших товарів у галузі побутової хімії випускають спеціальні засоби для виведення плям. Запитуйте їх в магазинах вашого міста або замовте через служби мережевого маркетингу. Часом досить просто випрати річ з використанням даного засобу і пляма буде виведено повністю.