Як порахувати тангенс. Як знайти тангенс формула.

Тангенс кута - це відношення протилежного катета до прилеглого. Потрібно вміти визначати його, оскільки, знаючи тангенс кута, можна знайти і сам кут. Це можна зробити за допомогою тригонометричних формул.
Вам знадобиться
  • Тригонометричні формули, калькулятор, таблиця Брадіса.
Інструкція
1
Отже, найпростіший спосіб знайти тангенс кута. Якщо вам дано синус і косинус даного кута, то щоб знайти тангенс, просто розділіть синус на косинус.
2
Другий спосіб. Якщо вам дано тільки косинус кута. Існує така тригонометрическая формула: 1 + тангенс в квадраті = 1/косинус в квадраті. Висловіть з цієї формули тангенс. У вас повинна вийти наступна формула: тангенс кута = корінь квадратний з (1/косинус в квадраті-1). Порахуйте.
3
Третій спосіб. Якщо вам дано котангенс кута і синус двох таких кутів. Існує така тригонометрическая формула: котангенс + тангенс = 1/синус двох таких кутів. Висловіть з цієї формули тангенс. У вас повинна вийти наступна формула: тангенс кута = 1/синус двох таких кутів-котангенс. Порахуйте.
4
Четвертий спосіб. Якщо вам дано тільки котангенс даного кута і котангенс двох таких кутів. Існує така тригонометрическая формула: котангенс-тангенс = 2 * котангенс двох таких кутів. Висловіть з цієї формули тангенс. У вас повинна вийти наступна формула: тангенс кута = котангенс-2 * котангенс двох таких кутів. Порахуйте.
5
П'ятий спосіб. Якщо вам дано тільки косинус подвійного кута. Існує така тригонометрическая формула: тангенс в квадраті = (1-косинус подвійного кута)/(1 + косинус подвійного кута). Висловіть з цієї формули тангенс. У вас повинна вийти наступна формула: тангенс кута = корінь квадратний з [(1-косинус подвійного кута)/(1 + косинус подвійного кута)]. Порахуйте.
6
Шостий спосіб. Якщо вам дано прямокутний трикутник, і потрібно знайти тангенс якого-небудь кута в ньому, і дано протилежний катет цього кута і прилегла. Тоді щоб знайти сам тангенс даного кута, просто розділіть значення протилежного катета на значення прилежащего. Тепер ви знаєте шість способів знаходження тангенса кута від найпростішого до найскладнішого. Вам також знадобиться таблиця тригонометричних формул. Знайшовши тангенс, якщо потрібно, ви можете знайти сам кут. Це можна буде зробити за допомогою таблиці Брадіса. І навпаки, за значенням кута ви можете в ній подивитися його тангенс.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=wl8RiC0BgDU
Визначення значень найпростіших тригонометричних функцій іноді ставить у глухий кут. Порахувати котангенс можна кількома способами, скориставшись калькулятором або, знаючи значення інших тригонометричних функцій.
Інструкція
1
Котангенс гострого кута визначається як співвідношення прилеглого катета до протилежного, інша назва - тангенс доповнення. Значення стандартних кутів вивчаються в рамках шкільного курсу геометрії. Котангенс кутів 30 ° і 60 ° становить? 3 і 1/? 3 відповідно. Тому розподіл на нуль є неприпустимою в математиці операцією, значення ctg 0 отсутcтвует, ctg 45 складає 1, в цьому випадку прямокутний трикутник є рівнобедреним, а котангенс кута 90 ° дорівнює нулю.
2
Знаючи значення косинуса і синуса кута, визначити його котангенс не складе труднощів: розділіть косинус на синус, і ви отримаєте те що шукали. Крім того, якщо вам відомо значення тангенса, порахуйте котангенс за формулою: ctg x = 1/tg x, де x- кут, ctg - котангенс, tg - тангенс. Для того щоб визначити синус і косинус кута, скористайтеся основним тригонометричним тотожністю: sin x + cos x = 1.
3
Для розрахунку котангенса можна скористатися спеціальними таблицями, які називаються таблицями Брадіса. Вони служать для визначення значення тригонометричних функцій. Побачити їх можна в математичних довідниках, або без зусиль знайти на тематичних ресурсах в інтернеті. Існують різні варіанти: спрощені таблиці і розширені, за допомогою яких можна визначити котангенс нестандартних кутів.
4
Для визначення котангенса скористайтеся вбудованим калькулятором операційної системи Windows. Для того щоб включити можливість розрахунку тригонометричних функцій виберіть пункт меню «Вид», у випадаючому списку «Інженерний». Введіть значення числа, котангенс якого ви хочете розрахувати, натисніть кнопку з написом tg, потім на кнопку з написом «1/x» - де x - значення тангенса. Крім вбудованого калькулятора, визначити значення основних тригонометричних функцій можна, скориставшись різними онлайн-калькуляторами.