Як підготувати Ниву до бездоріжжя. підготовка ниви до бездоріжжя своїми руками.

Вибір автомобіля «Нива» обумовлений, як правило, оптимальним співвідношенням ціни і споживчих якостей. Прохідність цього автомобіля трохи більш висока, якщо порівнювати з іномарками. Якщо навіть така прохідність не влаштовує власника, необхідно підготувати « Ниву » до бездоріжжю. При цьому програма підготовки не повинна містити зайвих витрат, але в той же час зберігати універсальність машини, не перетворюючи її в трактор.
Вам знадобиться
  • Вихідний автомобіль "Нива". Комплекти підготовки до бездоріжжя.
Інструкція
1
Встановіть спеціальний распредвал, смещающий пік крутного моменту в бік низьких оборотів. Це найпростіший по виконанню і найвигідніший з фінансових міркувань спосіб трохи збільшити крутний момент і збільшити тягу "на низах". Заодно відшліфуйте впускні і випускні канали головки блоку і впускний колектор.
2
Загерметизуйте повітряний фільтр і встановіть шноркель для подолання водних перешкод. Стандартний вентилятор зніміть, замість нього встановіть подвійний електровентилятор з примусовим управлінням з салону. При подоланні глибокої броду його можна відключити, щоб не залити водою систему запалювання. Саму систему запалювання оснастите додатковою гідроізоляцією.
3
Встановіть колеса більшого розміру для збільшення кліренсу. Практика показує, що оптимальним розміром є 235/75R15. При установці таких коліс дорожній просвіт зростає до 245 мм. Колеса ще більшого розміру збільшать навантаження на трансмісію і зменшать її надійність.
4
Встановіть колісні диски розміром 15 на 6 дюймів для отримання можливості встановити більш широкі шини. Щоб компенсувати масу більш широких коліс, диски слід вибрати ковані.
5
Встановіть головні пари з передавальним числом 4.7 замість стандартного 3.9. Це дасть деякий запас тяги без істотних втрат динамічності та швидкості. Проміжний варіант - головні пари з числом 4.3 від ВАЗ-2101.
6
«Підніміть» підвіску для встановлення коліс більшого розміру можна за допомогою більш довгих пружин спереду і проставок під пружини ззаду.
7
Збільште колісні арки. Місця зрізу укрийте за допомогою м'яких расширителей крил.
8
Встановіть довгоходові амортизатори, щоб збільшити хід підвіски. Рекомендуються регульовані амортизатори, щоб мати можливість налаштувати підвіску під нові характеристики. Місця кріплення амортизаторів і передні лонжерони підсильте.
9
Оснастіть задній міст диференціалом.
10
Перевірте і встановити (якщо це необхідно) передні буксирувальні вушка. А краще - гаки. Ззаду поставте фаркоп.
11
Усілільте бампера, помістивши всередину стандартних трубу, профіль або швелер. Підсильте пороги. Встановіть кенгурінг.
12
Встановіть електролебідку з тяговим зусиллям 3-4 тонни. Поставити її можна на передній бампер або всередину багажника (якщо «Нива» готується до змагань, а не до далеких поїздок).
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Alxavw9N9wg
Корисна порада
Вихідний автомобіль повинен бути справний і, по можливості, не сильно зношений.