Як перемогти авітаміноз.

Авітаміноз зазвичай починає проявлятися ближче до кінця зими. В організмі закінчуються запаси корисних речовин, що веде до погіршення зовнішнього вигляду, ослаблення імунітету і хронічної втоми. Щоб повернути сили і відновити працездатність, необхідно усунути дефіцит вітамінів і мікроелементів.
Інструкція
1
Дефіцит різних вітамінів проявляється по-своєму. Якщо ваша шкіра стала млявою і сухою, з'явилися проблеми із зором, простудні захворювання змінюються один іншим - ймовірно, причина криється в нестачі вітаміну А. Загострення хвороб серця та судин, ревматизму і радикуліту, анемія, неврологічні порушення можуть бути викликані дефіцитом вітамінів групи В. Нестача вітаміну С проявляється зниженням імунітету і погіршенням стану зубів. Ламкість кісток може бути викликана нестачею вітаміну D. Нерідкі випадки одночасного дефіциту декількох вітамінів, при цьому організму доводиться зовсім туго.
2
Найпростішим рішенням для боротьби з авітамінозом є прийом комплексних вітамінно-мінеральних препаратів. Вони широко представлені в кожній аптеці і відпускаються без рецепта лікаря. При дотриманні інструкції ризик передозування вітамінів мінімальний, тому що невеликі надлишки препарату виводяться з організму природним шляхом.
3
Якщо причина вашого поганого самопочуття криється в нестачі якогось конкретного вітаміну, придбайте вітамінні монопрепарати. Одна доза зазвичай містить денну норму вітаміну. Але часом буває непросто визначити, в чому ж саме причина ваших хвороб, тому краще спочатку все ж проконсультуватися з лікарем
4
Перемогти авітаміноз можна і не вдаючись до лікарських засобів. В легких випадках досить скорегувати своє харчування. Щоденне меню повинне бути різноманітним і включати в себе овочеві страви, фрукти, крупи, молочні і м'ясні продукти. Буряк, морква й томати багаті вітаміном А. Вітаміни групи В містяться в м'ясі, рисової і гречаній крупі, в рибі, молоці, яйцях і горіхах. Капуста, шипшина і цитрусові є джерелом вітаміну С. Яловича печінка, молочні продукти і риба багаті вітаміном D. Зелень і рослинне масло містять багато вітаміну Е.
5
Щоб зберегти всі вітаміни в овочах і фруктах, треба по можливості не піддавати їх термічній обробці. М'ясо не можна розморожувати під струменем води. Готову страву краще з'їдати відразу, а не прибирати в холодильник для тривалого зберігання.
6
Частіше бувайте на свіжому повітрі. Вітамін D, наприклад, можна отримати з сонячними променями, просто гуляючи в ясну погоду. Крім того, свіже повітря покращує обмін речовин, завдяки чому отримані з їжею або аптечними препаратами вітаміни, краще засвоюються.