Як скласти опалювальну піч. Як зробити опалювальну печ своїми руками.

Вже багато років самої автономною системою опалення виступає піч . Як же її правильно скласти? Перед тим як приступати до зведення печі, необхідно добре скласти і вивчити креслення. У процесі роботу потрібно суворо їх дотримуватися.
Інструкція
1
Піч необхідно ставити на фундамент з каменю, бетону, обпаленої цегли. Він обов'язково повинен бути виведений на рівень підлоги або вище. Особливу увагу приділіть розташуванню печі в будинку. Труба печі повинна бути прямою і високою. Якщо ж неможливо обійтися без борівка, то повороти повинні бути плавно закруглені. У процесі кладки потрібно витримувати певні відстані до стін будинку. Від топкових дверцят до протилежної стіни повинна бути відстань більше 1 метра. Між піччю і прилеглої стіною зробіть оброблення. Її товщина повинна бути більше 1/2 цегли плюс 2 шари повсті. Повсть необхідно заздалегідь вимочити в глині. Від стіни до внутрішньої поверхні печі повинно бути рослина більше 25 сантиметрів.
2
У процесі кладки обов'язково дотримуйтесь правил перев'язки швів. Також постійно контролюйте правильність кутів. Повинна дотримуватися рівність діагоналей і граней. Для перевірки вертикалі найкраще використовувати схил, а для перевірки діагоналі - шнур. Горизонтальність ж перевіряється зазвичай рівнем. Щоб прискорити процес кладки, між стелею і кутами підстави натягніть чотири шнура. Регулярно необхідно зчищати виступаючі грудки глини з внутрішньої поверхні періодично. Потім їх можна буде вигребти через отвори для чищення печі. Всі щілини замажте глиною. Шви повинні мати товщину менше 0,5 см, в іншому випадку глина розкришиться. Цегла заздалегідь намочіть у відрі з водою. Він не повинен відбирати вологу у глинистого розчину. Вогнетривку цеглу не потрібно сильно мочити, так як він може зруйнуватися. Порожніх швів бути не повинно. В іншому випадку через них буде засмоктуватися повітря і піч охолоне.
3
Розчин робіть з піску, глини і води. Вода не повинна складати більше чверті обсягу глини. Кількість піску, який домішується до глини, повністю залежить від ступеня її жирності. Якщо глина жирна, то пісок необхідно додавати в співвідношенні 1: 1. Худа глина вимагає менше піску. Рекомендується використовувати тільки дрібнозернистий, просіяний сито пісок. Якщо використовується великий пісок, то навряд чи вийде зробити хороший шов. Розчин замішуйте в растворном ящику. Після замісу залиште його на добу. Необхідно також його ретельно перемішати і видалити грудки. Придатність розчину можна визначити на дотик: при розтиранні розчину між пальцями ви повинні відчути шар піщинок. Якщо піску недостатньо, то вийде слизька плівка глини, в якій присутні окремі піщинки. Якщо в розчині надлишок піску, то шов повинен бути щільним. Однак у нього буде достатньої міцності.