Як вирощувати петунії: поради квітникаря.

Особливим добірністю серед рослин виділяються петунії. Ця рослина може бути самої різної форми, розміру і кольору. Якщо ви віддаєте перевагу покупку готової розсади, виростити петунію в саду буде не складно. А тим, хто любить все робити самостійно, доведеться докласти зусиль.
Вам знадобиться
  • - земляна суміш;
  • - кашпо або горщик;
  • - вода;
  • - добрива.
Інструкція
1
Визначтеся з терміном посіву. Він залежить від того, коли ви плануєте отримати квітучу розсаду. Якщо необхідно отримати цвітіння петуній на початку літа, то висівають насіння в другій половині березня. Посійте петунію на початку лютого, тоді цвітіння настане на початку травня.
2
Підготуйте ґрунтову суміш. Щоб виростити петунію хорошої якості, використовуйте живильну, пухку, ґрунтову суміш, яка добре утримує вологу. Візьміть по 2 частини перепрілого перегною, верхового торфу, листової або дернової землі і 1 частина піску. Щоб оптимізувати параметри ґрунту, в суміш додайте перліт і гідрогель. Перемішайте суміш і просійте її спочатку через велике сито, а після через дрібне. Крупний відсів насипте на дно горщика, а дрібним - верхню третину. Ґрунтову суміш насипте таким чином, щоб до краю горщика залишалося 2-3 см. Злегка ущільніть її. За добу до висіву насіння, пролийте землю розчином будь-якого фунгіциду.
3
Визначтеся з сортом петунії. Найбільш затребувана у квітникарів ампельна група петуній, оскільки вони найбільш ефектно виглядають при посадці в вази, балконні та віконні ящики. Для клумб виберіть прямостоячую групу петунії.
4
Висіваємо насіння. Розсипте по поверхні підготовленого грунту насіння (можна використовувати спосіб снегованія) і обприскати теплою водою з пульверизатора, але не залийте. Потім насіння прикрийте шаром ґрунту в 1,5 мм. Ємність накрийте склом і тримайте в теплому місці. Щодня до появи сходів обприскуйте грунт теплим розчином марганцівки.
5
Догляд за розсадою петунії. Після появи сходів, через тиждень підгодуйте їх розчином мінеральних добрив. При поганому рості сіянців використовуйте стимулятор росту (2-3 рази). Їли розсада захворіла, обмежте полив і по можливості розсадите сіянці.
6
Пікіровка сіянців. З появою 1-2 справжнього листка, розсадите сіянці петунії по одному в контейнери для розсади або горщики. Розпікувати розсаду полийте і накрийте папером на кілька днів.
7
Висадка петунії у відкритий грунт або кашпо. Підрослу розсаду висадіть у другій половині травня, коли вже не буде весняних заморозків.
8
Догляд. Для досягнення пишного росту петунії і рясного цвітіння, часто поливайте і проводите щоденне обприскування водою. Не забувайте підгодовувати петунію раз на тиждень.