Як покласти тратуарной плитку.

Використання тротуарної плитки - красиве і стильне рішення для оформлення доріжок і стежок. На ринку вона представлена у великому асортименті, тому кожен зможе підібрати її собі у відповідності зі своїми смаками та інтер'єрним рішенням. Тротуарна плитка може бути різної форми і різного забарвлення.
Вам знадобиться
  • -лопата;
  • -Тротуарна плитка;
  • -колишкі або рейки;
  • -щебінь або гравій;
  • -пісок ;
  • -цемент;
  • -гумові киянка;
  • -болгарка;
  • -плоский вібратор.
Інструкція
1
Виберіть відповідну плитку . Краще, якщо вона буде матова. Тоді при морозі ви будете менше на ній ковзати. Розмітьте місце під доріжку. Захистите його кілочками або рейками.
2
Викопайте траншею глибиною від 35 до 50 сантиметрів. По ширині вона повинна бути трохи більше задуманої доріжки. Вирівняйте дно. Насипте близько 15 сантиметрів щебеню або гравію. Розрівняйте його.
3
Утрамбуйте щебінь за допомогою вібромашини або вручну. Зверху засипте крупний пісок. Шар піску повинен бути 3-5 сантиметрів. Розрівняйте пісок. Полийте його зверху водою. У спекотну погоду дайте висохнути колії близько 3-4 годин. У похмуру погоду залиште її на добу.
4
Вирівняйте і трохи спресуйте пісок. Зверху засипте цемент. З його допомогою зробіть ухил у доріжки. Якщо вона починається біля будинку, то там має бути найвища точка. Кінець стежки, відповідно, має бути найнижчою точкою. Це робиться для відводу води. Якщо ви зробите доріжку рівною, то при перших же морозах скупчилася вода замерзне і деформує плитку.
5
Шар цементу повинен знаходитися трохи нижче рівня грунту. Почніть укладати плитку. Не тисніть на неї занадто сильно. Ставте плити по діагоналі від будиночка. Гумовою киянкою втрамбовуйте кожну ділянку.
6
Зробіть відстань між плитками від 2-х до 5 мм. За допомогою болгарки видаліть всі виступаючі краї тротуарної плитки. Акуратно кошторисі пил. Зробіть суміш для засипання доріжки. Візьміть одну частину сухого цементу і три частини піску. Ретельно перемішайте. Якщо в одному стику буде знаходитися тільки пісок, може зруйнуватися вся доріжка.
7
Засипте отриманою сумішшю всю доріжку. За допомогою плоского вібратора утрамбуйте цементно-піщану суміш. Особливо сильно натискайте в місцях стику плит. Повторіть таку процедуру три рази. Дайте доріжці просохнути. Посипте зверху піском і ще раз утрамбуйте. Якщо в стиках між плитами залишаються порожнини, повторіть процедуру.
Зверніть увагу
Для укладання плит не використовуйте металеві або кам'яні пристосування.
Корисна порада
При укладанні плитки перевіряйте її рівність після кожного ряду.