Як вирощувати фіалки.

Завдяки своїй невибагливості і здатності цвісти цілий рік, фіалки припали до душі багатьом квітникарям. Однак для того, щоб ці кімнатні рослини почували себе добре, при їх вирощуванні варто дотримуватися деяких правил.
Вам знадобиться
  • - земляна суміш;
  • - горщик;
  • - вода.
Інструкція
1
Зробіть земляну суміш: насипте трохи менше, ніж пів горщика керамзиту, покладіть шматочок деревного вугілля і засипте простий землею. Горщик при цьому повинен бути невеликим - заввишки близько 10 см, діаметром 10-13см.
2
Розташуйте рослина так, щоб на нього не потрапляли прямі сонячні промені, але щоб світла при цьому йому було достатньо. Найкраще місце розташування, щоб вирощувати фіалки - східне або західне вікно.
3
Якщо фіалці не вистачатиме світла, то її листя будуть витягнуті вгору, якщо ж його буде в надлишку - листя будуть перегинатися вниз через край горщика. Щоб розетка квітки формувалася симетрично, повертайте горщик на 90оС 2-3 рази на тиждень.
4
Поливайте фіалки (не частіше, ніж раз на тиждень) теплою водою, яку бажано наливати в піддон під горщиком. Через 15-20 хвилин заберіть зайву вологу з піддону, щоб рослина не початок загнивати.
5
Під час цвітіння фіалки, вносите 2 рази на місяць добрива (для цього змішайте його з водою для поливу). Коли у рослини період спокою, хоч він, як правило, слабо виражений, удобрюйте фіалку раз на 3-4 тижні.
6
Обов'язково один раз на рік пересаджуйте фіалки, змінюючи їм в горщиках землю.
7
Проводите фіалкам гігієнічні процедури: змивайте з їхніх листів пил і бруд за допомогою душу (слідкуйте, щоб вода при цьому не попадала на грунт і в центральну частину розетки). Для цього використовуйте слабкий напір теплої води. Після миття залиште фіалки у ванній доти, поки їх листя не висохнуть, інакше при попаданні променів сонця листя фіалки покриються плямами.
8
Щоб вирощувати фіалки з компактною і естетично привабливою розеткою, її необхідно формувати. Видаляйте відцвілі квітконоси і листя, які пошкодилися або пожовкли, а також старі листи.
9
Якщо ви хочете зайнятися розмноженням фіалок, то краще це робити з окремих листочків. Укоренити їх можна в земляний суміші або ж у воді.
Декоративні фіалки - одні з найпоширеніших і улюблених квітникарями кімнатних і садових квітів. Вони дуже гарні, витончені, різноманітні за забарвленням і невибагливі у догляді. Фіалки досить легко розмножуються живцями і при правильному догляді можуть цвісти тривалий час. Також можна виростити цей чудовий квітка з насіння, однак це справа більш клопітка і вимагає певних навичок.
Основна перешкода, з яким стикаються квітникарі-любителі при спробі виростити фіалки з насіння - це відсутність самого посадкового матеріалу, тобто насіння. У квіткових магазинах знайти насіння кімнатної фіалки (семполіі) практично неможливо. Єдине, що можна зустріти в продажу - це насіння глоксиній, близьких родичів семполіі. Однак необхідне насіння можна отримати, обпиляться квіти дорослої рослини і дочекавшись визрівання насіннєвих коробочек.Чтоби провести запилення, потрібно зняти пилок з батькового квітки і акуратно перенести звичайної швейної голкою на товкач материнського. Насіннєва коробочка починає формуватися через 2-3 тижні після запилення і визріває протягом 5-6 місяців. Про завершення її дозрівання свідчить засихання квітконосу і зміна її кольору. Перед отриманням насіння зняті з рослини насіннєві коробочки потрібно додатково просушити протягом тижня. Потім за допомогою голки коробочки розкривають над аркушем білого паперу і виймають дозрілі семена.Важно пам'ятати, що насіння фіалки дуже малі і за виглядом нагадують пилинки. Тому поводитися з ними потрібно дуже акуратно, намагаючись не торкатися пальцями. Схожість насіння зберігається протягом 6-8 місяців, але переважніше висаджувати їх якомога раніше. Висаджують насіння в спеціально підготовлену почву.Оптімальним грунтом для посадки фіалок буде суміш, що складається половина на половину з родючого листового перегною і промитого річкового піску. Причому родючий грунт попередньо потрібно просіяти, щоб видалити занадто великі елементи. В підготовлену земляну суміш з піском потрібно додати трохи перетертого деревного вугілля і ретельно перемішати. В якості посадкового ящика найкраще використовувати широку неглибоку ємність. На її дно потрібно покласти невеликий шар моху-сфагнуму, а поверх нього земляну суміш завтовшки 2-3 см. Після вирівнювання і ущільнення підготовлений субстрат промивають водой.Мелкіе насіння обережно розподіляють по вологій поверхні, намагаючись не засипати їх землею. Потім ємність відразу ж закривають склом або поміщають в зав'язаний поліетиленовий пакет і ставлять у тепле освітлене місце, не допускає прямого попадання сонячних променів. До цього добре підійде підвіконня над батареєю, що виходить на північну або західну сторони світу. Під час проростання насіння необхідно стежити за підтриманням високої вологості грунту, але при цьому не допускати появи стікають крапель, які можуть вимити крихітні насіння. Найкраще поливати через піддон чистої відстояною водою. При правильному догляді перші сходи з'являться тільки через 2-3 тижні. Коли у зійшли сіянців сформується четвертий лист, їх потрібно пікірувати (розсадити) один від одного на відстані 2-3 см. Після ж перетворення їх в невеликі рослини, молоді фіалки розсідаються в окремі горщики для розсади діаметром близько 5 см.