Як почистити позолоту.

Дуже красиво виглядає позолота в будь-якій квартирі. Приємно щоранку прокидатися під дзвін красивого будильника з позолоченим корпусом, приймати їжу під тьмяне світло свічки, що стоїть в різьбленому позолоченому свічнику. Нарешті, приємно ходити в дорогих годинниках з позолоченим ремінцем. Однак така краса вимагає до себе дбайливого ставлення та періодичної чистки.
Інструкція
1
Перед тим як проводити чергову чистку позолочених виробів, зітріть з них всю пил, витріть м'якою губкою або шматочком вати. Тільки попередньо змочіть губку або вату скипидаром або винним спиртом. Якщо таких рідин у вас немає, можна обійтися хорошим міцним пивом або сумішшю мильного і нашатирного спирту в співвідношенні 4: 1.
2
Добре очищають позолоту і яєчні білки. Ними потрібно обережно витерти предмет, скориставшись шматочком фланелі. Можна скористатися сумішшю білків (від 2-3 яєць) з жавелевой водою (18 г). Получившимся складом обробіть позолоту за допомогою м'якої кисті, звертаючи особливу увагу на потьмяніли ділянки.
3
Для цих же цілей застосовується чистий винний оцет. Покрийте їм позолоту за допомогою м'якої щітки, шматочка вати або губки. Через 5 хвилин обережно змийте оцет чистою водою і залиште річ сушитися, що не протираючи її.
4
Для миття позолочених речей занурте їх у теплу подмиленную воду на 10-20 хвилин, куди потрібно попередньо капнути нашатирного спирту (2 ч.л. на кожен літр води). Спирт посилить блиск позолоти, допоможе легко очистити предмет. Крім того, він є непоганим антистатиком. Прополоснув позолочені предмети в чистій воді, насухо їх витріть.
5
золочені бронзу можна очистити таким же засобом, а можна протерти її змоченою у воді м'якою щіткою, після чого нанести м'яким пензликом склад з 60-ти частин води, 15-ти частин кислоти азотної та 2-х частин квасцов. Потім залиште предмет сушитися, що не протираючи його.
Корисна порада
Продовжити життя позолоченим предметів допоможе не тільки своєчасна їх чистка, але і грамотна експлуатація. Не розміщуйте позолочені світильники-бра і шкатулки для коштовностей у ванній, так як одночасний вплив вологості і температури зіпсує зовнішній вигляд позолоти. Також позолочені речі бояться прямих сонячних променів.