Як перев'язати палець. Як забинтувати рану на пальці ноги.

поранену палець необхідно перев'язувати для того, щоб в рану не потрапила інфекція. Пов'язку накладають так, щоб вона не заважала людині у повсякденному житті і міцно трималася на руці. Перев'язати поранений палець можна самостійно, використовуючи вміст стандартної аптечки.
Вам знадобиться
  • - бинт шириною 3-5 см;
  • - стерильні марлеві серветки;
  • - вата;
  • - 3% розчин перекису водню;
  • - розчин йоду;
  • - розчин брильянтового зеленого;
  • - мазь "Левосин";
  • - мазь "Левомеколь";
  • - ножиці.
Інструкція
1
Перед тим, як перев'язати палець бинтом, обробіть рану. Промийте її 3% розчином перекису водню, а краї намажте розчином йоду або брильянтового зеленого («зеленки»). Ні в якому разі не можна промивати рану водою, зеленкою або йодом. Вода містить мікроорганізми, що сприяють нагноению рани. Розчин йоду і «зеленка», при попаданні в саму рану, викличуть некроз тканин, і процес загоєння затягнеться.
2
Накладіть на рану стерильну марлеву серветку або шматок стерильного бинта. Їх розмір повинен бути трохи більше розмірів рани.
3
Візьміть бинт і двічі оберніть їм зап'ясті руки з пошкодженим пальцем. Потім через тил кисті ведіть бинт до пальця.
4
Притримуючи стерильну серветку, оберніть палець бинтом від заснування до верхівки по спіралі. Кожен новий виток спіралі повинен прикривати попередній на 2/3.
5
Аналогічним чином зійдіть від верхівки пальця до його основи. Проведіть бинт через тил кисті і оберніть його навколо зап'ястя.
6
Відмотайте близько 15 см бинта і відріжте бинт ножицями. Розділіть його в поздовжньому напрямку навпіл. Отримані кінці схрестіть один з одним і зав'яжіть на протилежній стороні зап'ястя.
7
Пов'язка на великий палець кисті накладається інакше. Вона починається так само із зап'ястя, потім бинт через тил кисті ведуть до верхівки пальця і роблять спіральний оборот. Далі спускаються до основи пальця і через долоню бинт знову повертають на тил кисті.
8
Повторюють ще кілька ходів бинта доти, поки палець не буде перев'язаний дощенту. Пов'язка повинна нагадувати «колосок». Закріплюють її на зап'ясті таким же способом, як і попередню.
9
Пам'ятайте, що пов'язка повинна накладатися щільно, але не здавлювати палець.
10
Міняйте пов'язку у міру її забруднення або просочування виділеннями з рани, але не менше 2 разів на день.
11
Якщо з рани з'явилися незначні гнійні виділення, то при перев'язці, накладаючи марлеву серветку, змастіть її «Левосин» або «Левомеколь».
12
Якщо при черговій зміні пов'язки ви помітили, що шкіра в області рани здулася, почервоніла, стала гарячою на дотик, або з неї виділяється велика кількість гною, зверніться до лікаря.