Як обшивати сауну.

Якість сауни залежить від того, наскільки правильно вона обладнана. У ній повинна зберігатися висока температура, вона повинна сприяти розслабленню і отриманню задоволення від банних процедур і бути зручною у використанні.
Вам знадобиться
  • Дошка або вагонка, оцинковані цвяхи, мінеральна вата, алюмінієва фольга, молоток, рейки, просочення для деревини, кисть.
Інструкція
1
Почніть обшивку сауни зі стелі. Визначтеся з вибором деревини. Якщо ви станете використовувати дошку з сосни, то врахуйте, що при підвищенні температури до 90 ° С зі стелі почне капати смола. Ялина, звичайно, теж смолиста, але, все ж в меншій мірі, ніж сосна. Ідеальним варіантом є обшивка осикою, яка, нагріваючись, не виділяє смоли та її парів. Або розгляньте як варіант обшивку євровагонкою.
2
Стінам сауни необхідна теплоізоляція. Використовуйте для утеплення мінеральну вату. Зверніть увагу на її властивості: теплостійкість повинна бути не нижче 180 ° С. Рекомендований шар повинен бути товщиною 7 см, враховуючи, що товщина брусів - 6 см. Заміряйте відстань між брусами і наріжте мінеральну вату на шматки, трохи ширше цих проміжків. Укладайте вату, якомога щільніше між брусами. Можна покрити вату пергаміном.
3
Покрийте стіни спеціальною алюмінієвою фольгою, створивши, таким чином, гідроізоляційний шар. Полотна укладіть внахлест. Пришивайте її рейками. Будьте обережні і не прорвіть шар. Якщо все ж стався розрив гідроізоляційного шару, то накладіть на місце діри латку і замажте її глиною.
4
При формуванні обшивки зверніть увагу на товщину дощок. Вона не повинна бути більше шестиразовій товщини дошки, щоб дошки не розтріснулися в процесі експлуатації. Слідкуйте за тим, щоб капелюшки цвяхів не залишалися стирчати на поверхні дощок, а були «втоплені». Так само створіть зазор в 10 мм між внутрішнім шаром обшивки з дощок і шаром утеплювача з фольгою.
5
При обшивці сауни дерев'яною вагонкою в місцях, де багато бризок, розміщуйте її вертикально, щоб вода краще стікала. При горизонтальному монтуванні направляйте пір'я наверх. Щоб уникнути появи плям іржі використовуйте оцинковані гвинти і цвяхи.
6
Щоб уникнути утворення темних плям і появи в деревині паразитів, обробіть стіни просоченням. Просочуйте стіни сауни тільки спеціальними розчинами, призначеними для внутрішніх робіт.