Як отримати слуховий апарат.

Слух має величезне значення для розвитку мови, інтелекту і психіки, особливо в дитячому віці. При порушеннях слуху особливо важливо якомога раніше підібрати слуховий апарат . Тим більше, що у багатьох осіб з проблемами слуху є можливість безкоштовно отримати слухові апарати.
Вам знадобиться
  • Висновок сурдолога, висновок медико-соціальної експертизи, Індивідуальна програма реабілітації інваліда.
Інструкція
1
Вирішуючи питання про слухопротезування, багато хто забуває про можливість в Росії отримати безкоштовно слухові апарати за рахунок коштів Федерального бюджету. Право на отримання слухового апарату мають інваліди по слуху, у яких в індивідуальній програмі реабілітації (ІПР) вказані показання до слухопротезуванню. Якщо лікар визначив у вас або вашої дитини втрату слуху III або IV ступеня, для отримання слухового апарату треба діяти наступним чином.
2
Передусім необхідно пройти обстеження у лікаря-сурдолога в федеральному лікувальному закладі за місцем проживання. Довідки з приватних клінік та центрів для отримання безкоштовних слухових апаратів не годяться. Напрямок до сурдолог можна отримати у ЛОР-лікаря у вашій поліклініці.
3
Якщо діагноз приглухуватість III або IV ступеня підтвердився, потрібно отримати статус інваліда по слуху. Для цього у сурдолога потрібно взяти направлення на Медико-соціальну експертизу (МСЕ) в спеціальному федеральному установі за місцем проживання.
4
Після того як ви зберете всі необхідні довідки та документи для МСЕ, вам буде призначена дата медичного огляду. Спеціальна медико-педагогічна комісія на підставі зібраних виписок і документів та медичного огляду винесе своє рішення по визнанню вас або вашої дитини інвалідом. Зазвичай проходження комісії займає не менше 5-6 годин
5
В ході МСЕ лікарі вирішують питання про необхідність слухопротезування, і заносять необхідні дані в Індивідуальну програму реабілітації інваліда (ІПР). Зверніть увагу на те, щоб всі поля були правильно заповнені. Змінити і додати дані в ІПР можна тільки після повторного відвідування комісії (МСЕ). Інваліди по слуху мають право на отримання безкоштовного слухового апарату (1 раз на 4 роки), безкоштовне виготовлення індивідуальних вушних вкладишів, безкоштовний ремонт слухового апарату, компенсацію при самостійному придбанні.
6
Маючи на руках правильно заповнену ІПР, ви можете отримати безкоштовно слуховий апарат, звернувшись до федерального сурдологічний центр у вашому місті. У Москві дорослі можуть безкоштовно отримати слуховий апарат в Поліклініці відновного лікування № 2 Департаменту охорони здоров'я м Москви. Слухові апарати для дитини видають в Дитячому сурдологічному центрі (проспект Вернадського, будинок 9).
7
Можливість вибрати при цьому вподобану модель слухових апаратів практично відсутній. Вам запропонують всього 1-3 моделі, обумовлені умовами державного контракту. Тому важливо, щоб сурдолог в довідці для МСЕ вказав, яка модель безкоштовних слухових апаратів найбільш підходить вам.
8
Налаштовувати і обслуговувати отримані слухові апарати можна як у державному центрі слухопротезування, так і в будь-якій приватній клініці.
Зверніть увагу
В деяких регіонах Росії не практикується компенсація слухового апарату при самостійному придбанні.
Корисна порада
Тримайте в схоронності посвідчення інваліда та ІПР. Ці документи дуже важко відновити при втраті.