Як зшити круглу скатертину. зшити скатертину на круглий стіл.

У магазинах є скатертини на колір і смак. Зараз проблем з вибором і покупкою вподобаної скатертини ні в кого не буває. Однак якщо ви все-таки хочете зшити круглу скатертину самостійно, чому б не спробувати? Зшиту своїми руками скатертину не соромно і на святковий стіл постелити.
Інструкція
1
При виборі кольору для скатертини намагайтеся, щоб він гармоніював з кольоровим оформленням кімнати, та й улюбленого сервізу. Хоча можна зіграти і на контрасті, тільки робити це потрібно умеючі.Легко шити скатертини зі змішаних тканин (наприклад, бавовна з синтетикою). У глажении вони практично не потребують, їх дуже зручно використовувати як для повсякденних обідів і вечерь, так і для урочистих випадків, в їдальнях і кухнях. Гладкофарбовані лляні та бавовняні скатертини відмінно підходять як раз для святкових обідів, правда, їх досить важко підтримувати у відмінному стані.
2
Першим ділом виміряйте діаметр стільниці, після чого додайте до одержали значенням подвоєну ширину звису, а також 3 см (припуск на шви). Потім зробіть з щільного паперу викрійку, використовуючи прив'язаний на шнурку олівець (довжина шнурка дорівнює половині необхідного розміру). Притисніть одним кінцем шнурок до паперу, після чого туго його натягніть, а потім прокреслите чверть кола. Далі виріжте викрійку.
3
Тепер складіть тканину вчетверо, потім на неї наколи викрійку чверті кола, поєднавши з прямими краями паперу складені краю тканини. Виріжте добре заточеними ножицями.
4
Відступивши від неподрубленного краю 1,5 см, прострочіть тканину по колу. Ця рядок у вас відзначить край кромки. Не розтягуючи тканину, пропрасуйте край з вивороту.
5
Акуратненько подверніте неподрубленний край, щоб отримати подвійну кромку. Подколіте його шпильками, приметайте. Прострочіть скатертину по колу, ближче до внутрішньої складці кромки. Пропрасуйте крайку.
6
Покрийте декоративний круглий столик гладкокрашеной скатертиною довжиною мало не до підлоги і постеліть зверху невелику квадратну серветку. Тканина серветки повинна за кольором гармоніювати з тканиною скатертини.
7
Якщо круглу скатертину вам доводиться шити зі шматочків тканини, не потрібно робити шов в центрі, так як це буде дуже некрасиво виглядати. Відрізавши два шматочки тканини необхідної ширини, один з них помістіть в середину, другий же розріжте уздовж навпіл і пришити до середнього з обох сторін. Переконайтеся, що малюнок співпав. Користуйтеся звичайним білизняним швом і акуратненько підробити краю.