Як подивитися частоту процесора. Як дізнатися маркування процесора.

Не завжди число, вказане в маркуванні процесора , відображає його тактову частоту. Нерідко виробники вказують цей параметр зовсім не в мегагерцах, а в особливих одиницях, зрозумілих тільки їм, і результат в них виходить навмисно завищеними. Особливо грішить цим фірма VIA.
Інструкція
1
Дізнатися, на якій частоті процесор працює насправді, можна, зайшовши в утиліту CMOS Setup. Для цього, відразу після включення або перезавантаження комп'ютера почніть багаторазово натискати клавішу "Delete" або "F2" (залежно від типу материнської плати). Продовжуйте натискати цю клавішу до того моменту, поки не запуститься CMOS Setup. Виберіть в меню пункт "Frequency/Voltage Control". Серед виведеної на екран інформації ви побачите в тому числі і частоту процесора. Не міняйте значення ніяких полів в цьому розділі, якщо не знаєте, що вони означають, і до яких наслідків може привести їх ізмененіе.Теперь два рази натисніть клавішу "Escape", а потім - "Y", і ваш комп'ютер почне завантажуватися як звичайно.
2
Якщо для перевірки модулів оперативної пам'яті на справність ви користуєтеся програмою Memtest86 +, з її допомогою можна заодно і дізнатися точну частоту, на якій працює процесор. Вона відображається в лівому верхньому кутку екрану.
3
В операційній системі Linux інформація про тактову частоту процесора виводиться на екран під час завантаження. Якщо ви не встигли її прочитати, спеціально перезавантажувати комп'ютер абсолютно необов'язково. Досить виконати в командному рядку таку команду: cat/proc/cpuinfoВ відповідь ви отримаєте перелік параметрів процесора свого комп'ютера, серед яких буде і тактова частота.
4
Користувачі операційної системи Windows можуть отримати інформацію про частоту процесора за допомогою невеликої утиліти CPU-Z. Ознайомитися з нею і завантажити її можна на наступній сторінці: http://www.cpuid.com/softwares/cpu-z.html
5
Деякі комп'ютери (в основному, ноутбуки) здатні динамічно змінювати тактову частоту в залежності від навантаження на процесор. Періодично виконуючи команду cat/proc/cpuinfo в Linux або запускаючи програму CPU-Z в Windows, ви можете відстежувати її зміна в реальному времені.Следует враховувати, що в комп'ютерах, що мають функцію динамічного управління тактовою частотою, робота процесора на зниженій частоті не є ознакою шахрайства з боку його виробника.