Як поміняти камеру на велосипеді. Як замінити покришку на велосипеді з дисковими гальмами.

Якщо ви прокололи камеру на колесі свого велосипеда будучи далеко від дому, це може неабияк зіпсувати вам настрій. Звичайно, якщо є запасна камера, тут і думати не треба - замініть. В крайньому випадку ви можете заклеїти камеру. До речі, для цього навіть не потрібно знімати колесо.
Інструкція
1
Для початку викрутити ніпель, щоб повністю спустити колесо. Чи не втратьте його. Потім руками промніте покришку, щоб вона відійшла від обода по всьому периметру. В іншому випадку зняти покришку буде дуже нелегко.
2
Підчепите протилежний ніпель кут покришки монтажкой і зачепите за спицю гачком. Тепер підчепити ще однієї монтажкой кут вже відтягнутою покришки, після чого так само зачепите її за спицю.
3
Потім візьміть третю монтажку і зробіть те ж саме. Зазвичай у цей момент покришку вже можна без зусиль зняти з обода по всьому периметру колеса.
4
Знявши покришку, витягніть з неї камеру, трохи її підкачайте. Знайдіть місце проколу, визначивши по звуку або візуально, де саме здуває. Проколів може бути і декілька.
5
Зачистіть місце навколо проколу за допомогою металевої лопатки з шипами. Її можна знайти в наборі для заклеювання камер. Це необхідно для того, щоб місце проколу стало кілька шорстким, що допоможе надійніше закріпити латочку на камері.
6
Нанесіть на спустошену поверхню трохи клею рівним шаром, прикладіть до камери і притисніть пальцями латочку на кілька секунд.
7
Тепер встановіть назад в покришку заклеєну камеру. Потім вкладіть руками покришку в обід з протилежного ніпель сторони.
8
Натягніть за допомогою тих же монтажек покришку повністю на обід. Акуратніше - на цьому етапі з необережності можна наробити на камері нових проколів. Ви збільшите ризик проколу, якщо будете замість монтажек користуватися звичайною викруткою.
9
Далі накачайте колесо спочатку до 0,5-0,7 атмосфер, після чого покачайте покришку в сторони. Робити це потрібно по всьому периметру колеса і перпендикулярно руху велосипеда. В іншому випадку може з'явитися «вісімка» навіть на абсолютно рівному ободі.
10
Тепер залишилося тільки накачати колесо до необхідного тиску.
Здавалося б, що може бути простіше, ніж поставити покришку на обід колеса мотоцикла або ж зняти її. Але більшість мотолюбителів відчуває при цьому значні труднощі. Та й поява мотоциклів іноземного виробництва цю проблему тільки посилило. Успіх затії багато в чому залежить від інструменту. Кращими монтажними лопатками комплектувалися «Яви» і «Урали». На них є навіть спеціальні прорізи, призначені для фіксації на спицях. Вони дуже зручні при монтажі жорстких покришок.
Інструкція
1
Навіть найкращий інструмент потребує доопрацювання. Скруглите напилком гострі грані монтажки, приберіть задирки. Заполіруйте наждачним папером або на повстяному колі робочі поверхні лопаток, щоб було легше з ними працювати. Потім випустіть з камери повітря, покладіть колесо на підлогу (на землю) і приступайте до монтажу.
2
При демонтажі найскладнішим є відрив борту покришки від обода. Для цього зазвичай досить потоптатися черевиками по боковині покришки. Зробити це потрібно з обох сторін колеса. Якщо борт прикипів, «отплясиванія» на покришці ефекту не дадуть. Тут вам знадобляться куточок і молоток.
3
Починати разбортіровивать покришку потрібно від отвори з вентилем. Зміцніть монтажку на колесі в цьому місці. Далі другий монтажкой чіпляйтеся в 10 см від першої.
4
розбортуватися покришку повністю, витягуйте камеру. Це зазвичай виконується від соска.
5
Щоб зняти покришку з колеса, візьміть монтажку і молоток. Подденьте покришку зсередини обода за допомогою лопатки і витягніть обід з покришки, допомагаючи руками. Задубілі від старості гуму розм'якшить молоток. Бити треба по боковині кришки. Намагайтеся при цьому, щоб вона у вас не потрапила між молотком і ободом.
6
Щоб надіти покришку назад на колесо, вам напевно вистачить однієї тільки сили рук. Якщо є напрямок обертання покришки, дивіться не переплутайте його. Вставте камеру в отвір соском, потім наверніть гайку, щоб вентиль назад не пішов. Тепер можете не поспішати, заправляючи камеру в покришку . Дивіться, щоб не було перекручень і складок.
7
Бортіровать покришку необхідно з боку обода, протилежної соску, закінчувати ж - строго у соска. Чому, запитаєте ви? Та тому що перекинути на полицю обода борт покришки в завершающе фазі можна лише тоді, коли борту покришки будуть перебувати в поглибленні обода. В іншому випадку сосок не дасть бортах встати на місце.
8
У випадку з м'якою покришкою можна і без монтажних лопаток обійтися і бортіровать покришку ногами. До того ж, це ефектно виглядає з боку.