Як дізнатися, що згоріла материнська плата. якщо материнка згоріла звук буде.

Будь-яке комп'ютерне обладнання може ламатися. На щастя, при поломці будь-якого компонента ПК не потрібно купувати новий комп'ютер. Досить з'ясувати, що саме вийшло з ладу, і замінити це обладнання. Зазвичай якщо якийсь компонент виходить з ладу, це можна визначити за кількома критеріями. Найважче визначити, якщо згорить материнська плата, тоді комп'ютер взагалі може не запуститися. Якщо ПК НЕ запускається або весь час перезавантажується, в першу чергу потрібно перевірити материнську плату.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер, материнська плата, викрутка
Інструкція
1
Якщо комп'ютер не запускається, насамперед потрібно виключити можливість поломки інших комплектуючих. Це допоможе визначити справність материнської плати.
2
Ви запускаєте комп'ютер. Спочатку він працює, йде завантаження даних. Але як тільки справа доходить до запуску операційної системи, екран стає чорним і далі нічого не відбувається. Значить, вийшов з ладу жорсткий диск або відеокарта. З материнською платою тоді все в порядку.
3
Відкрийте кришку системного блоку. Витягніть з материнської плати всі модулі пам'яті. Увімкніть комп'ютер. Повинен пролунати писк спікера. Якщо ніяких звуків немає і материнська плата ніяк не реагує на відсутність модулів оперативної пам'яті, значить, вона вийшла з ладу.
4
Зверніть увагу на конденсатори на материнській платі. Якщо вони злегка роздуті, значить, плата дійсно згоріла. Здуття конденсаторів може бути викликано нестабільною роботою блоку живлення комп'ютера. Поломка конденсаторів ще не означає, що системну плату потрібно міняти. Замінити конденсатори можна в домашніх умовах, якщо є досвід їх пайки, або в сервісному центрі.
5
На деяких моделях материнських плат при виході з ладу центрального процесора при включенні комп'ютера може виникати попередження "Install correct central core". Увімкніть комп'ютер, якщо система почне завантажуватися і у вікні з'явиться цей напис, значить, материнська плата не згоріла, а поламався центральний процесор. У такому випадку потрібно замінити процесор.
6
Один з найвірніших способів перевірки справності материнської плати такий. Від'єднайте від плати модулі оперативної пам'яті, відеокарту, жорсткий диск і всі інші девайси. Залиште тільки центральний процесор. Увімкніть комп'ютер. Якщо після його запуску ви почуєте писк динаміка, значить, материнська плата справна. В такому випадку поламалося одне з відключених пристроїв.
При виникненні проблем співробітники служби техпідтримки починають задавати питання про моделі і брендах материнської плати, відеокарти або жорсткого диска, з чим у пересічного користувача можуть виникнути зрозумілі труднощі. Ті ж питання з'являються при бажанні справити апгрейд заліза, замінити процесор або наростити оперативну пам'ять.

Необхідно визначити материнську плату і перед прошивкою BIOS, а також у ряді інших ситуацій. Поки комп'ютер працює нормально, користувача, як правило, не хвилює склад і назви комплектуючих, що знаходяться всередині його корпусу. Користувач стурбований зовсім іншими питаннями: де скачати новий фільм, як домогтися потрібної форми від діаграми в офісному документі або як пройти складний рівень у комп'ютерній грі.

  1. Найпростіший спосіб визначити материнську плату - подивитися назва виробника і конкретної моделі в додається до материнської документації.
  2. Якщо документація недоступна, доведеться визначати модель іншими способами. Один з найбільш простих - ідентифікація за допомогою ID-string. Це рядок, що з'являється у верхній частині екрану на самому початку завантаження системи. Вона може виглядати, наприклад, так: Award Modular BIOS v4.51PG. За цими даними можна визначити конкретну модель на сайті http://www.idhw.com/
  3. Еще один спосіб - використовувати так званий «код» биос. Це набір буквено-цифрових знаків, в якому закодований тип биос, версія прошивки і ряд параметрів материнської плати. Сенс окремих знаків коду можна визначити за спеціальними таблицями.
  4. Існують програмні продукти, що визначають конфігурацію комп'ютера і, зокрема, дані його материнської плати. Для материнських плат з AMI BIOS можна спробувати використовувати AMI Motherboard Identification Utility, WinBIOS, EVEREST (популярна і потужна утиліта для визначення конфігурації), Advanced Sysinfo Tools and Reporting Assistant (ASTRA), SMBIOSW (дозволяє здійснити тонкий аналіз вмісту BIOS, включаючи не тільки документовані , а й недокументовані можливості), Cpu-Z, HWiNFO.
  5. Код моделі материнської плати можна відшукати на самій материнській платі. Перевірте, чи правильно ідентифікована модель, скориставшись пошуком в інтернеті і порівнявши знайдені зображення материнських плат зі своєю материнською платою.