Як дізнатися модель приводу. Як дізнатися марку дисковода.

Зазвичай модель оптичного приводу цікавить не багатьох користувачів. Але бувають ситуації, коли привід виходить з ладу. Це може трапитися через помилки операційної системи. В цьому випадку необхідно оновити драйвер або подивитися на можливі варіанти вирішення проблем на сайті виробника цього пристрою. Також може знадобитися оновлення «прошивки» для накопичувача. Загалом, ситуації, коду потрібно знати модель приводу, можуть бути різні.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер, привід, програма AIDA64 Extreme Edition, доступ в інтернет
Інструкція
1
Відкрийте «Мій комп'ютер». Виберіть оптичний привід, натиснувши по ньому правою кнопкою мишки. Спливе контекстне меню. В цьому меню виберіть команду «Властивості». Далі клацніть по вкладці «Обладнання». Відкриється вікно, в якому буде назва моделі вашого оптичного приводу. Ім'я - це назва моделі, в рядку «Тип» повинен бути напис DVD/CD дисководи.
2
Якщо крім моделі потрібно дізнатися додаткові характеристики вашого оптичного приводу, потрібно спеціальна програма моніторингу і діагностики комп'ютера. Скачайте з інтернету програму AIDA64 Extreme Edition. Встановіть її на комп'ютер і запустіть. Дочекайтеся завершення процесу перевірки обладнання системи. Після цього ви потрапите в основне меню програми.
3
Вивчіть інтерфейс програми. Основне меню ділиться на два вікна. У лівому вікні знайдіть компонент «Зберігання інформації». Навпроти нього є стрілочка. Натисніть по цій стрілочки лівої кнопкою мишки, після чого відкриється список з різними типами пристроїв. З цього списку виберіть «Оптичні накопичувачі».
4
Тепер у правому вікні програми буде відображена інформація про ваше оптичному накопичувачі. Якщо їх у вас кілька, в самому верху вікна буде список приводів. Зверніть увагу на розділ «Властивості оптичного накопичувача». Там знайдіть рядок «Опис пристрої». В ній зазначена модель вашого оптичного приводу. У тому ж розділі знайдіть рядок «Виробник», де вказана фірма-виробник вашого приводу.
5
Також у вікні програми є інформація про швидкість запису і читання дисків, типі підтримуваних дисків і про технології, які підтримує привід. У самому низу вікна розташована посилання на офіційний сайт виробника пристрою і посилання на сторінку оновлення драйверів. Для того, щоб перейти за посиланням, двічі клацніть по ній лівою кнопкою мишки. Вона відкриється у вікні вашого інтернет-браузера.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=qHrOffQTR-0
Зверніть увагу
Визначаєте модель з написів. Якщо ви не знаєте, як дізнатися який привід стоїть на ПК, то визначити його можна по написам, які знаходяться на його лицьовій стороні. Крім логотипу компанії-виробника, можна побачити максимальну швидкість обертання, підтримуваний тип дисків.
Корисна порада
Потрібно відкрити трей DVD-приводу і порівняти лотки приводів. Лотки приводів LiteOn і Benq майже ідентичні. Якщо з якоїсь причини ви не можете відкрити трей, то можна визначити привід по невеликому отвору в самому приводі.