Як змащувати кулери.

Рано чи пізно настає момент, коли ваш комп'ютер починає дзижчати і шуміти. Це сигнал про те, що пора б почистити і змастити один з кулерів, встановлених в системному блоці. Задача не складна, але вимагає терпіння й деякої вправності.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер,
  • кулер,
  • машинне масло або інша мастило,
  • скотч,
  • ножиці,
  • шприц з голкою, викрутка,
  • ватяні палички
  • викрутка
Інструкція
1
Насамперед необхідно відкрити системний блок, щоб дізнатися, який кулер видає неприємний звук і потребує чищення і змащення. Після того, як ми визначили, який кулер винен у неприємних звуках, необхідно вимкнути комп'ютер і відключити роз'єм, яких він приєднаний до материнської плати або блоку живлення.
2
Далі відгвинчуємо гвинти, якими кулер прикріплений до корпусу комп'ютера або розмикаємо крепящие пристрої, що приєднують вентилятор до тієї чи іншої платі комп'ютера. Після цього можна приступити до процесу чищення і мастила.
3
Ретельно очистіть кулер. Так, щоб пил не потрапила всередину. Це може привести до виходу пристрою з ладу. Найкраще для очищення використовувати ватяні палички.
4
Тепер можна приступати до мастила. Акуратно видаліть наклейку, розміщену по самому центру вентилятора. Зніміть гумову заглушку, яка приховує втулку і вісь вентилятора.
5
За допомогою шприца нанесіть машинне масло і закупорте гумовою кришкою. Дивіться, щоб масло не просочувалося при закритті кришки і не попадало на те місце, де була наклейка.
6
Помістіть наклейку назад. Якщо вона втратила свої властивості, що клеять, використовуйте скотч. Ображати надлишки скотча.
7
Тепер можна ставити кулер на місце і підключати його до гнізда. Перед закриттям системного блоку переконайтеся, що кулер працює справно, включивши комп'ютер. Насолоджуйтесь тишею!
Зверніть увагу
Якщо дана операція не допомогла, не варто розбирати кулер повністю самостійно. Краще віднести його в комп'ютерний сервіс, де про нього подбають професіонали.
Корисна порада
Заодно можна подбати і про решту кулерах - їм це буде корисно, а вам не доведеться лазити в системний блок занадто часто в майбутньому.