Як намалювати троянду аквареллю.

Перед тим як малювати троянду аквареллю на папері, зробіть контурний начерк за допомогою тонких ліній. Намагайтеся не користуватися ластиком, щоб на аркуші не утворювалися найдрібніші катишки. Якщо ж без використання гумки все-таки не обійшлося, краще буде готовий начерк перенести на інший аркуш паперу за допомогою скла, на просвіт - так буде акуратніше. Тепер візьміть якусь дошку, щоб на ній помістився аркуш паперу, а потім закріпіть його на дошці за допомогою малярного скотча або канцелярських кнопок. Це потрібно, щоб папір при намоканні не жолобиться.
Вам знадобиться
  • - м'який олівець;
  • - аркуш ватману або акварельний папір;
  • - акварельні фарби;
  • - мольберт або дошка;
  • - скотч або канцелярські кнопки;
  • - набір кистей.
Інструкція
1
Отже, починайте писати сильно розведеної аквареллю. Щоб створювався ефект світіння акварелі, використовуйте при роботі лессировками більше води. Намагайтеся домогтися того, щоб через кожен новий шар просвічували шари попередні.
2
Покрийте всю трояндочку розбавленим малиновим кольором, завдаючи до низу бутона дуже розбавлену зелену фарбу. Зелений колір потім покриється майже прозорими шарами рожевих і червоних відтінків. Він буде практично непомітним для очей, але пелюсткам додасть жвавості і натуральності.
3
Дайте шару підсохнути, після чого починайте поглиблювати темні місця на пелюсточки. Використовуйте для поглиблення теплі кольори, а також суміші (малиново-вохристі, червоні). Головне - дуже сильно розбавляти фарбу водою.
4
Фон заливайте холодними відтінками. Такий фон як би виштовхне «теплий» квітка вперед, виділить його. Заливайте фон так, щоб він був темніше зі світлої сторони трояндочки, а з темної - світліше. Так квітка стане більш об'ємним. І не намагайтеся домагатися однорідності фону, нехай він буде трохи неоднорідний, розлученнями - це необхідно, щоб малюнок став більш реалістичним і мальовничим.
5
Нанесіть на пелюстки візерунок тонким пензликом. Нехай він буде трохи темніше пелюсток. Не робіть занадто темні лінії, нехай вони будуть ледь помітними.
6
Намітьте навколо троянди зеленими сумішами фон (охра і ультрамарин, охра і блакитний, зелений і кобальт, трав'янисто-зелений і фіолетовий, жовтий і фіолетовий). Не намагайтеся прописати на задньому плані листя, а краще намітьте тільки форму і цветотень на листочках.
7
Додайте в фон тими сумішами, якими ви малювали троянду, теплі плями. Вони будуть як би перегукуватися з квіткою і врівноважувати композицію.
8
Додайте на краю пелюсток темні цятки фарби (саме темні цятки, а не суцільні лінії) і можна вважати малюнок закінченим. Приберіть скотч або кнопки, укладіть троянду в рамочку і повісьте на стіну.
Корисна порада
Можна направляти в потрібну сторону потік акварелі, піднімаючи планшет.