Як зробити бейсбольну биту.

Бейсбол - традиційний американський вид спорту. Він не менш популярний за океаном, ніж хокей і американський футбол. Головним предметом спорядження кожного бейсболіста є біта. Їй гравці і б'ють по м'ячу. Як правило, біти робляться з металу та/або дерева. Можна зробити біту самостійно, так як магазинні бейсбольні біти зазвичай досить дорого коштують.
Інструкція
1
Отже, насамперед запасіться всіма необхідними для виготовлення біти матеріалами і інструментами. Вам знадобиться дерев'яний брусок. Краще вибирати бруски з клена, білого ясеня, бамбука і гікорі. Також роздобудьте саму звичайну пилку по дереву, циркулярну пилку, токарний верстат, наждачний папір, лінійку і набір інструментів для роботи з деревом.
2
Тепер визначитеся з розмірами вашої біти. Для підгонки бруска під бажані розміри вам буде потрібно кругла пила. Наступною операцією буде надання бруска форми бейсбольної біти за допомогою токарного верстата. Якщо навичок роботи на токарному верстаті у вас немає, краще буде звернутися до професіоналів - вони заощадять вам чимало часу і сил. Якщо ж ви будете працювати з верстатом самі, настійно рекомендуємо не забувати про засоби індивідуального захисту - захисних рукавичках і окулярах.
3
Як тільки ви додасте бруска більш-менш бажану форму, беріть стамеску і починайте працювати їй. Так ви зможете контролювати кількість знімається вами дерева.
4
Тепер прийшов час формувати рукоятку. Відміряйте за допомогою рулетки від вузького кінця заготовки 4 см - така й буде довжина рукоятки. Далі починайте зчищати дерево круговими рухами - так вам самим буде зручніше.
5
Після того як ви сформуєте рукоятку біти, можете вважати, що робота практично підійшла до завершення. Залишилося лише обробити бейсбольну биту дрібним наждачним папером для додання їй ідеальної гладкості і покрити лаком, щоб надати бите блиск. Можна її спочатку пофарбувати, а вже потім наносити лак.
Хороша бейсбольна біта на прилавку спортивного магазину може коштувати чимало грошей. Якщо вам не звикати працювати з деревом, а бажання мати гарну бейсбольну біту вас не покидає, ви цілком можете спробувати зробити біту своїми руками.
Вам знадобиться
  • Для виготовлення біти вам буде потрібно брусок з дерева ясени, клена або бука, а також столярний інструмент, меблевий або яхтний лак.
Інструкція
1
Насамперед, слід знати, що розмір бейсбольної біти суворо обмежений правилами гри. Якщо ви збираєтеся не тільки милуватися своєю битою, а й грати нею в бейсбол, то неодмінно дотримуйтеся точні розміри при виготовленні біти. У довжину вона повинна бути 106,7 см, а в діаметрі 7 см.
2
Насамперед потрібно купити дерев'яний брусок. Це можна зробити на будь-якому будівельному ринку. Вибирайте такий брусок, щоб його розміри були на кілька сантиметрів більше, ніж розміри майбутньої біти.
3
Після того, як ви купили дерев'яну заготовку, можна приступати до вирізання з нього біти. Як ви це будете робити - залежить виключно від ваших здібностей і навичок роботи зі столярним інструментом. Комусь буде достатньо невеликого топірця, щоб надати заготівлі потрібну форму, а хтось скористається стамескою і молотком. Головне на цьому етапі - дотримуватися форми біти. Її рукоятка повинна бути в два-три рази тонше самій товстій частині біти, і становити не менше 4 см в довжину, а краї повинні бути закругленими.
4
Наступним етапом після надання форми бите, буде її шліфування. За допомогою наждачного паперу слід відшліфувати заготівлю до додання їй ідеальної гладкості. Можна зробити це як вручну, так і за допомогою електроінструментів.
5
Коли біта буде готова, залишиться тільки покрити її лаком. Лак слід наносити в кілька шарів. Після того, як ви двічі покриєте лаком біту, слід відшліфувати її за допомогою дрібної наждачного паперу. Таким чином ви згладите піднявся з поверхні дерева «ворс». Тепер можна накласти ще один-два шари лаку і дати йому повністю висохнути.